Domů » Bleskovky » První počítače se Snapdragonem 845 mají dorazit v druhé půlce příštího roku

První počítače se Snapdragonem 845 mají dorazit v druhé půlce příštího roku

V minulém týdnu byly na summitu Qualcommu představeny první počítače s Windows 10 a čipsetem Snapdragon 835, den poté byl pak představen zbrusu nový vlajkový čipset Snapdragon 845. Bohužel zmíněné počítače dorazí na trh až na jaře příštího roku, v tu dobu už však budou po světě pobíhat první smartphony s o generaci novějším procesorem. Budou tak počítače vždy za smartphony o (k)rok pozadu?

Nebudou. Viceprezident Qualcommu Cristiano Amon prozradil serveru Fudzilla, že první počítače se Snapdragonem 845 dorazí v druhé polovině příštího roku. Nemá se tak stát na jeho konci, ale mají být připraveny na začátek školního roku. První generace „ARMových“ počítačů se tak na trhu dlouho neohřeje a bude záhy vystřídána generací druhou. My se ze všeho nejvíce těšíme na první výkonnostní srovnání těchto zařízení s klasickými počítači postavenými na procesorech od Intelu a AMD.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments