Domů » Články » První oficiální informace o nových Windows Mobile (codename Photon)

První oficiální informace o nových Windows Mobile (codename Photon)

Windows Mobile 6 - codename CrossbowJiž v květnu tohoto roku se objevily neoficiální informace o připravované verzi nových Windows Mobile, které pravděpodobně ponesou označení 6.0. Je známo, že tato verze se vyvíjela společně s WM5.0 – podobně jako se WM5.0 připravovaly již během vývoje WM2003.

Až dnes však tyto informace o novém operačním systému byly oficiálně potvrzeny na konferenci Mobius 2005, která také dnešním dnem skončila. Nové Windows Mobile (6.0) nesou kódové označení Crossbow jejich hlavní předností je, že kompletně sloučí platformu Smartphone a PocketPC, bude tedy existovat pouze jedna verze operačního systému. U Windows Mobile 5.0 Microsoft tuto kompatibilitu trochu ,,nakousl,, a těším se na její finální dotažení v podobě nového Crossbow. Kdy se tento OS objeví ve své finální verzi je zatím ve hvězdách, a určitě to dříve, než začátkem roku 2007 nebude.

Microsoft dále pracuje na další verzi OS s označením Photon, ta by se později měla objevit jako Windows Mobile 7.

Zdroj: MSmobiles.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Jop – dobre receno, ale jestli se nepletu, tak u WM5 nesliboval, ze to jenom nakousne, ale ze to doopravdy sjednoti…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).