Domů » Bleskovky » První informace o Samsungu Galaxy S22: menší displeje a vyšší výkon

První informace o Samsungu Galaxy S22: menší displeje a vyšší výkon

Samsung ještě ani neodhalil své podzimní vlajkové smartphony, a už se začíná šuškat o příští jarní řadě Galaxy S22. S velice zajímavými informacemi přispěchal leaker Mauri QHD, který je známý svojí vysokou přesností. Některé detaily vás zcela jistě překvapí.

galaxy s22

Samsung Galaxy S22: celá řada se mezigeneračně zmenší

Podle Mauriho QHD chystá Samsung opět tři smartphony, dá se tedy předpokládat, že se bude jednat o přímé nástupce modelů Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra. Překvapivou informací je, že u všech tří variant má dojít k mezigeneračnímu zmenšení displeje, a to:

  • u základního modelu Galaxy S22 z 6,2“ na 6,06“
  • u prostředního Galaxy S22+ z 6,7“ na 6,55“
  • u největšího Galaxy S22 Ultra z 6,9“ na 6,81“

Skoro to vypadá, jako by vývojáři Samsungu věděli o připravovaném iPhonu 12 mini a snažili se alespoň částečně zmenšit své vlajkové portfolio. Jen kdyby dopředu tušili, že tento kompaktní iPhone zase tak velkým prodejním hitem není. Samsung naštěstí zmenšuje s rozumem, takže by se mohl setkat s kladnými ohlasy; přeci jen Galaxy S21 Ultra je opravdu obrovský a těžký telefon.

Bohužel to bude právě jen Ultra, která se jako jediná z celé řady dočká LPTO zobrazovače s proměnlivou obnovovací frekvencí, menší varianty si budou muset vystačit s klasickým AMOLEDem.

Přechod na 4 nanometry?

Stejný zdroj také zveřejnil informace o chystaných procesorech, které Samsung u svých příštích vlajek použije.

Opět dojde na použití jak vlastních Exynosů, tak konkurenčních Snapdragonů, přičemž v obou případech má dojít k mezigeneračnímu skoku z 5nm výrobního procesu na 4nm proces. Tedy alespoň na papíře, neboť technicky se má jednat o 3. generaci 5nm procesu, ovšem v Samsungu usoudili, že nárůst efektivity bude srovnatelný se skutečným přechodem na 4nm proces.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Konečně někdo dostal rozum. Jen u Ultry bych ocenil stejnou velikost jako u Pluska tj. 6,55″. Zatím je to tak, že kdo chce top fotoaparát v telefonu a nechce přerostlé pádlo, nemá kam sáhnout!

  2. Jo jasně, Letsgoudigital jsou ten pravý zdroj zaručených informací….

  3. Ondra: Jasné.. Já chápu, že někomu můžou pádla vyhovovat. To nikomu neberu. Jen jsem docela aktivní člověk a mám rád, když se mi telefon vleze do kapsy. Je z čeho vybrat, ale zároveň člověk nedostane to nejlepší od daného výrobce, což mě mrzí..

    • Pod to bych se podepsal, jsem fanda Samsungu, ale kvůli velikosti jsem na rok a půl utekl k Sony XZ1 Compact. Dodnes se mi po tom malinkém šikulovi stýská, ale Samsungu to bohužel nesahalo ani po kotníky.

  4. Nemyslim ze sa samsung inspiroval iphone 12 mini. skor si myslim, ze nechavaju vacsie displeje pre skadacie telefony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).