První informace o Samsungu Galaxy S22: menší displeje a vyšší výkon

galaxy s22

Samsung ještě ani neodhalil své podzimní vlajkové smartphony, a už se začíná šuškat o příští jarní řadě Galaxy S22. S velice zajímavými informacemi přispěchal leaker Mauri QHD, který je známý svojí vysokou přesností. Některé detaily vás zcela jistě překvapí.

Samsung Galaxy S22: celá řada se mezigeneračně zmenší

Podle Mauriho QHD chystá Samsung opět tři smartphony, dá se tedy předpokládat, že se bude jednat o přímé nástupce modelů Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra. Překvapivou informací je, že u všech tří variant má dojít k mezigeneračnímu zmenšení displeje, a to:

  • u základního modelu Galaxy S22 z 6,2“ na 6,06“
  • u prostředního Galaxy S22+ z 6,7“ na 6,55“
  • u největšího Galaxy S22 Ultra z 6,9“ na 6,81“

Skoro to vypadá, jako by vývojáři Samsungu věděli o připravovaném iPhonu 12 mini a snažili se alespoň částečně zmenšit své vlajkové portfolio. Jen kdyby dopředu tušili, že tento kompaktní iPhone zase tak velkým prodejním hitem není. Samsung naštěstí zmenšuje s rozumem, takže by se mohl setkat s kladnými ohlasy; přeci jen Galaxy S21 Ultra je opravdu obrovský a těžký telefon.

Bohužel to bude právě jen Ultra, která se jako jediná z celé řady dočká LPTO zobrazovače s proměnlivou obnovovací frekvencí, menší varianty si budou muset vystačit s klasickým AMOLEDem.

Přechod na 4 nanometry?

Stejný zdroj také zveřejnil informace o chystaných procesorech, které Samsung u svých příštích vlajek použije.

Opět dojde na použití jak vlastních Exynosů, tak konkurenčních Snapdragonů, přičemž v obou případech má dojít k mezigeneračnímu skoku z 5nm výrobního procesu na 4nm proces. Tedy alespoň na papíře, neboť technicky se má jednat o 3. generaci 5nm procesu, ovšem v Samsungu usoudili, že nárůst efektivity bude srovnatelný se skutečným přechodem na 4nm proces.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku