TOPlist

První informace o připravovaném komunikátoru HTC Firestone

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-V lednu letošního roku na internet unikl dokument, ve kterém se objevilo přes 20 komunikátorů společnosti HTC, které byly připraveny pro prodej na letošní rok. Celkem dost otázek se v té době objevilo kolem novinky s kódovým názvem Firestone, který by podle dostupných informací měl být nástupcem oblíbeného Touche HD (Blackstone). Dnes se na internetu objevili dva nové rendery Firestonu a první upřesnění hardwarových parametrů. Informace nejsou oficiální, ale je docela možné, že nástupce Touche HD takto opravdu vypadat bude.

Pokud vše půjde tak, jak by mělo, dostane se Firestone na pulty obchodů v průběhu srpna, nikoho by tedy neměla překvapit přítomnost nových Windows Mobile 6.5 Professional. Zařízení bude opět postavené na čipové sadě od Qualcommu (typ MSM8250 Snapdragon), jejíž součástí je procesor taktovaný na 600 MHz. Dočkáme se jak podpory klasického GSM modulu (GPRS a EDGE třídy 12), tak také kombinace UMTS/HSDPA. Displej se bude moci pochlubit WVGA rozlišením (480×800px) a úhlopříčkou 3,6″, stejně jako jiné WM komunikátory, dokáže zobrazit 65k barevných odstínů. Bezdrátové připojení bude zajištěno díky Wi-Fi modulu s podporou standardů 802.11b/g, pro komunikaci s okolními telefony a příslušenstvím využijete Bluetooth ve verzi 2.0 (EDR, A2DP).

-

Na zadní straně by měl být přítomný fotoaparát s 8 MPx optikou, podle obrázku to ale vypadá, že opět bez přisvětlovací diody. Dostupných by dále mělo být 256 MB RAM a 512 MB ROM, alespoň tak informovaly zahraniční servery. Je však docela možné, že se u operační paměti dočkáme navýšení na 288 MB, protože takovou hodnotou disponují i současné modely série Touch. Uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit přes paměťové karty microSD(HC) a dobrá zpráva je, že se dočkáme 3,5 mm výstupu na sluchátka a pohybového senzoru. Chybět by neměl navigační modul GPS (včetně A-GPS), FM rádia se nedočkáme (pravděpodobně bude jen softwarově deaktivované, tak tomu bylo i u HTC Touch Pro2).

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku