Domů » Články » První informace o HTC Juno: Fešák s výsuvnou klávesnicí

První informace o HTC Juno: Fešák s výsuvnou klávesnicí

-Společnost HTC pravděpodobně připravuje zcela nové Pocket PC, jehož hlavním lákadlem bude velice povedený design a výsuvná numerická klávesnice. I když se o této novince zatím příliš mnoho informací neví, server BoyGeniusReport.com přece jenom některé detaily poodhalil.

HTC Juno bude pracovat s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional, dále by měl nabídnout upravené uživatelské rozhraní, které povede ke komfortnějšímu ovládání celého systému; zřejmě půjde o nějakou variantu technologie TouchFlo. Z renderu je rovněž patrné, že displej bude v jedné rovině s krytem telefonu, což hodnotím velice kladně, ovládání pomocí prstů je v takovém případě mnohem pohodlnější. Pod displejem si nelze nevšimnout ovládacího kolečka, které bude pravděpodobně pracovat stejně, jako například ovládací prvek u HTC Artemise.

Dalším lákadlem bezesporu bude výsuvná numerická klávesnice, kterou oceníte zejména při psaní textových zpráv a e-mailů. Podle posledních informací má na toto Pocket PC exkluzivní práva americký T-Mobile, který by jej měl do své nabídky zařadit už koncem října tohoto roku. Zda se Juno později objeví i v nabídce samotného výrobce zatím nevíme. Jsem velice zvědavý na hardwarovou specifikaci HTC Juno, pokud by se výrobci podařilo skloubit pěkný design s dostatečným výkonem, mohl by být Juno pro spoustu zájemců vhodným kandidátem na nové zařízení.

HTC Juno na renderu
1

Zdroje: CoolSmartphone, BoyGeniusReport

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. nech tam daju poriadny procak (aspon 400-ku), 128MB RAM, GPS, Radio, UMTS, Wi-Fi, 3Mpx fotak s AutoFocusom a ten by som hned bral ako nahradu za svojho TyTN-a

  2. tohle bohuzel asi nebude PPC, ale smartphone (podle klavesnice…)

  3. Hmmm, no mě to taky nepřipadá moc jako PPC, ale jako smatphone… Uvidíme. Můj styl to taky zrovna není …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).