První informace o HTC Juno: Fešák s výsuvnou klávesnicí

-Společnost HTC pravděpodobně připravuje zcela nové Pocket PC, jehož hlavním lákadlem bude velice povedený design a výsuvná numerická klávesnice. I když se o této novince zatím příliš mnoho informací neví, server BoyGeniusReport.com přece jenom některé detaily poodhalil.

HTC Juno bude pracovat s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional, dále by měl nabídnout upravené uživatelské rozhraní, které povede ke komfortnějšímu ovládání celého systému; zřejmě půjde o nějakou variantu technologie TouchFlo. Z renderu je rovněž patrné, že displej bude v jedné rovině s krytem telefonu, což hodnotím velice kladně, ovládání pomocí prstů je v takovém případě mnohem pohodlnější. Pod displejem si nelze nevšimnout ovládacího kolečka, které bude pravděpodobně pracovat stejně, jako například ovládací prvek u HTC Artemise.

Dalším lákadlem bezesporu bude výsuvná numerická klávesnice, kterou oceníte zejména při psaní textových zpráv a e-mailů. Podle posledních informací má na toto Pocket PC exkluzivní práva americký T-Mobile, který by jej měl do své nabídky zařadit už koncem října tohoto roku. Zda se Juno později objeví i v nabídce samotného výrobce zatím nevíme. Jsem velice zvědavý na hardwarovou specifikaci HTC Juno, pokud by se výrobci podařilo skloubit pěkný design s dostatečným výkonem, mohl by být Juno pro spoustu zájemců vhodným kandidátem na nové zařízení.

HTC Juno na renderu
1

Zdroje: CoolSmartphone, BoyGeniusReport

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. Matrix44 (neregistrovaný)

    nech tam daju poriadny procak (aspon 400-ku), 128MB RAM, GPS, Radio, UMTS, Wi-Fi, 3Mpx fotak s AutoFocusom a ten by som hned bral ako nahradu za svojho TyTN-a

  2. kubisz (neregistrovaný)

    tohle bohuzel asi nebude PPC, ale smartphone (podle klavesnice…)

  3. RDT (neregistrovaný)

    Hmmm, no mě to taky nepřipadá moc jako PPC, ale jako smatphone… Uvidíme. Můj styl to taky zrovna není …

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *