Domů » Bleskovky » První díl závěrečné řady Hry o trůny si pustily desítky milionů lidí. Většina z nich ilegálně

První díl závěrečné řady Hry o trůny si pustily desítky milionů lidí. Většina z nich ilegálně

Po téměř dvouletém čekání se fanoušci populárního seriálu Game of Thrones konečně dočkali. HBO odvysílalo pilotní díl očekávané závěrečné sezóny. Sledovanost epizody nazvané Winterfell se vyšplhala na desítky milionů, podle průzkumu společnosti MUSO, která se zabývá digitální pirátstvím, si ji však většina diváků postila ilegálně.

Game of Thrones

První epizoda přilákala platící diváky i piráty

Ze zveřejněných dat vyplývá, že legálně si seriál pustilo úctyhodných 17,4 milionů lidí, zatímco počet nelegálních diváků dosáhl téměř neuvěřitelných 54,3 milionů. Ve kterých zemích se ilegálně sledovalo nejvíce? První příčky obsadily Indie a Čína následované Spojenými státy, Velkou Británií a Nigerií.

„Příchod osmé sezóna populárního seriálu napjatě očekávali fanoušci po celém světě, což ve výsledku vedlo ke vzniku jakési pirátské mánie,“ uvedl spoluzakladatel a šéf MUSO Andy Chatterley. Nedočkaví diváci hledali různé streamy a torrenty, a to hned z několika důvodů. Pro mnohé z nich například není seriál v jejich zemi legální cestou vůbec dostupný.

Netflix dostane další konkurenci. Na Disney+ najdete Star Wars, Avengers nebo Simpsonovi

První díl navíc několik hodin před premiérou začal kolovat po internetu. Řada fanoušků tak buď neodolala pokušení nebo se chtěla vyhnout potenciálním spoilerům na sociálních sítích. Sledujete Hru o trůny? Dejte nám vědět v komentářích.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments