Domů » Bleskovky » Prototyp tabletu Nexus 8 zachycen v dokumentech dovozců

Prototyp tabletu Nexus 8 zachycen v dokumentech dovozců

Vedoucí vývoje systému Android Dave Burke v nedávném rozhovoru pro Read Write potvrdil, že řada referenčních tabletů a telefonů Nexus nekončí a nová zařízení přijdou na podzim společně s Androidem L. Poslední informace naznačují příchod Nexusu 9 z dílen HTC, který je vyvíjený pod kódovým jméném Volantis, k němu se zřejmě přidá i Nexus 8 od stejného výrobce.

 

Existenci tohoto zařízení potvrdily materiály dovozců v Indii, v nichž se objevuje zařízení prototyp Nexus 8 s poznámkou, že se jedná o zařízení, podobné Nexusu 7. Jeho prodejní cena se má pohybovat kolem 285 dolarů (5 700 Kč bez DPH). Podle dřívějších spekulací byl jeho příchod očekáván v letních měsících, zřejmě se ale dočkáme až po uvolnění Androidu L.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).