Domů » Bleskovky » Prostředí Samsung One UI 2.0 na videu: stejný design a nová gesta

Prostředí Samsung One UI 2.0 na videu: stejný design a nová gesta

V minulém týdnu byl představen Android 10, byť zatím ještě uvolněn nebyl. Výrobci smartphonů již nějaký čas chystaný systém testují, aby na něj nabalili svá nová prostředí; mezi nimi je i Samsung, který Android 10 sváže s nadstavbou One UI 2.0. Jaké přinese novinky?

1º DO MUNDO! USANDO ONEUI 2.0, Android 10 da SAMSUNG! QUE RAPIDEZ!

One UI 2.0: konečně klasická gesta

Brazilský technologický YouTube kanál Dudu Rocha zveřejnil video, na kterém je k vidění Samsung Galaxy S10+ s novým prostředím One UI 2.0. Systém vypadá prakticky stejně jako současná generace, Samsung stále dělí obrazovku na dvě poloviny, přičemž spodní slouží pro interakci, horní pro konzumaci. Novinkou je však implementace nového ovládání gesty vyvolanými z pilulkového tlačítka při spodní straně. Samsung dosud využíval vlastní gesta, avšak v One UI 2.0 se jich patrně vzdá ve prospěch rozšířenějšího způsobu ovládání.

oneui2

Starší Samsungy také s aktualizací dostanou některé funkce, které již najdeme v řadě Galaxy Note 10, např. vestavěné nahrávání dění na obrazovce, zkratku Link to Windows pro rychlé posílání obsahu do počítače, nebo multimediální klávesy v notifikačním centru pro ovládání spárovaných zařízení, např. TV, reproduktorů, apod. Stávající vlajkové modely Samsung by také mohly dostat podporu počítačové aplikace Samsung DeX, avšak tato funkce v beta verzi One UI 2.0 potvrzena nebyla.

Dá se předpokládat, že Samsung stihne do One UI 2.0 propašovat ještě více novinek, a že prostředí na videu je náhled na některou z raných verzí v počátcích vývoje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Doufám, že ta nechutná lajna, s kterou přišlo Qčko, půjde schovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).