Zdroj: Michael Chrobok (SMARTmania.cz)

Propadl se pod ním led a bojoval o život. Ten mu zachránily Apple Watch

Chytré hodinky vnímáme především jako prodlouženou ruku smartphonu. Kromě práce s notifikacemi nám také měří kroky, denní aktivitu nebo srdeční tep. Apple své hodinky nicméně prezentuje jako přístroj, který vám může zachránit život. Marketing je jedna věc, ale když hodinky skutečně někomu pomohou, zaslouží si veškeré ovace.

Apple Watch SE 8
Apple Watch SE

O velkém štěstí může hovořit William Rogers. Když si jednoho dne ve svém domovském městě Somersworth v americkém státě New Hampshire šel zabruslit na místní rybník, jistě netušil, že se mu jeho oblíbená kratochvíle může stát osudnou. Led totiž nápor nevydržel a pod Rogersem praskl. Ten se tak dostal do ledové vody, ze které se nemohl svépomocí vyprostit.

Nepřehlédněte – Muž po pádu z kola upadl do bezvědomí, Apple Watch přivolaly záchranáře

Ačkoli nemohl ven a ani nezvládl vytáhnout chytrý telefon, duchapřítomně si vzpomněl, že má na ruce Apple Watch. Z nich zvládl vytočit tísňovou linku 911 a dispečerovi popsat svou situaci včetně odhadu, že mu zbývá zhruba deset minut, než bude pozdě. Tak dlouho na sebe záchrana čekat nenechala – Rogerse hasiči zachránili za pět minut. Troufnu si říci, že po této zkušenosti už Rodgers bez chytrých hodinek neopustí dům.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku