Domů » Bleskovky » Projekt Centaurus se poodhaluje. Půjde o první ohebné zařízení od Microsoftu?

Projekt Centaurus se poodhaluje. Půjde o první ohebné zařízení od Microsoftu?

Zařízení Surface od redmondského gigantu Microsoft patří mezi velmi oblíbené stroje. Jejich precizní zpracování si získalo srdce mnoha technologických nadšenců i přes vyšší cenu.

microsoft centaurus patent 1

Není pochyb, že Mocrosoft svou řadou Surface pomohl získat na popularitě konvertiblům a tabletům s Windows. Trendem příštího roku nicméně budou ohebná zařízení, přičemž se přímo nabízí, aby další Surface naskočil na tuto „módní vlnu”, když se to zatím konkurentům nepodařilo.

K ohebnému Surface tabletu jsme možná blíže, než si myslíme. Microsoft na celosvětovém patentovém úřadě přihlásil dvojici patentů, které se vztahují k ohebným zařízením.

Microsoft Andromeda
Ilustrační obrázek (na snímku je koncept předchozího zařízení s kódovým označením Andromeda)

Nepřehlédněte: Recenze Microsoft Surface Book 2: do puntíku promyšlený transformer

Patenty se týkají kloubu, který podporuje otevření v úhlu až 360º, přičemž by měl být dostatečně tuhý, aby celé zařízení udržel v různých polohách. Popsaných poloh zařízení s kódovým označením Centaurus je pět a v každé pozici by se také měly jinak chovat běžící aplikace.

Andromeda končí, přivítejte Centaurus

Jistou podobnost vidíme v mýtickém zařízení s názvem Andromeda, nicméně v jeho případě šlo především o telefon/tablet, zatímco Centaurus připomíná spíše propojení tabletu a notebooku. Také podle patentů připomíná Surface Go, především svými zahnutými rohy. Operačním systémem by také neměly být klasické Windows, ale Windows Core OS, která je přizpůsobena pro běh různých typech zařízení.

microsoft centaurus patent 2

Jak daleko je Microsoft se zařízením Centaurus, se snad dozvíme 2. října na speciální konferenci se zaměřením na zařízení Surface.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).