Domů » Bleskovky » Microsoft na podzim představí nové Surfacy. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Microsoft na podzim představí nové Surfacy. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Řada zařízení Microsoft Surface je poměrně široká a ustálená, v loňském roce jsme se dočkali pouze levného tabletu Surface Go a pak na první pohled prakticky neviditelných upgradů počítačů Surface Pro, Surface Laptop a Surface Studio. Letos v říjnu by měl Microsoft odhalit další nové produkty, přičemž server WindowsCentral se pokusil dát dohromady jejich seznam. Na jaké nové počítače se tedy můžeme s největší pravděpodobností těšit?

Surface Laptop 3 (spíše ano)

Přestože Microsoft loni odhalil druhou generaci laptopu (který mimochodem aktuálně testujeme), letos pravděpodobně představí generaci třetí. Počítač by měl dostat novější procesory od Intelu a údajně by mělo dojít i na variantu s procesorem od AMD. Dočkat bychom se také USB-C portu, ovšem údajně výměnou za proprietární magnetický Surface konektor. Klasické USB-A by prý mělo být zachováno.

Surface Pro 7 (spíše ano)

Podobou cestou by se měl údajně vydat i nový Surface Pro, i u něj se prý máme rozloučit se Surface konektorem ve prospěch USB-C (bez podpory Thunderbolt 3). I Surface Pro 7 se bude spoléhat na nové procesory od Intelu, jako třešničku na dortu bychom měli dostat i variantu s čipsetem Qualcomm Snapdragon 8cx a nativní podporou LTE.

Microsoft Surface Pro 6 recenze

Surface Book 3 (spíše ano)

Představen by také mohl být nový Surface Book, byť ani u něj se neočekávají žádné velké designové změny, redakce WindowsCentral pouze odhaduje upgrade vnitřních komponent.

Příslušenství (spíše ano)

Microsoft na podzimní akci pravděpodobně odhalí i nové příslušenství, spekuluje se o nových Surface sluchátkách, která jsou kódově označována Morrison. Přijít by mohly i nové klávesnice, které budou mít vyhrazené tlačítko Office namísto pravé klávesy Windows.

Centaurus (spíše ne)

Na podzimní akci by také mohl být představen projekt Centaurus, což má být skládací počítač se dvěma displeji poháněný systémem Windows Lite. Microsoft již sice toto zařízení demonstroval před svými zaměstnanci za zavřenými dveřmi, tudíž hardwarová část je pravděpodobně z velké části dokončená, a čeká se na dokončení softwaru. Z tohoto důvodu není podle WindowsCentral jisté, zda bude toto zařízení představeno už na podzim nebo až příští rok na jaře, kdy by mělo jít údajně na trh.

Surface Go 2 (spíše ne)

Do škatulky zařízení, kterých se možná dočkáme a možná nedočkáme, patří i druhá generace tabletu Surface Go. Zatím o něm nekolují žádné spekulace, takže je spíše pravděpodobnější první varianta. Pokud bychom se však nového Surface Go dočkali, dávalo by smyl zmenšení rámečků okolo displeje a také použití ARMového čipsetu, který by poskytnul větší výdrž a LTE konektivitu.

Recenze Microsoft Surface Go

Andromeda a Surface Studio 3 (určitě ne)

U těchto dvou zařízení redakce WindowsCentral poměrně jasně uvádí, že na podzim nepřijdou. Projekt Andromeda (skládací smartphone se dvěma displeji) byl prý uložen k ledu a Surface Studio je produkt, který nebude mít roční obnovovací kadenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments