Domů » Bleskovky » Microsoft Andromeda: přípravy na skládací zařízení vrcholí, vyšla pro něj první verze Windows

Microsoft Andromeda: přípravy na skládací zařízení vrcholí, vyšla pro něj první verze Windows

Microsoft už nějakou dobu pracuje na novém typu zařízení, který bude pohánět systém Windows. Je vyvíjen pod označením Andromeda, má se jednat o skládací minipočítač se zdvojenou obrazovkou, kterou budou tvořit buď dva ploché displeje, nebo jeden ohebný. Tento nový typ zařízení má představit nejen Microsoft, stejné řešení budou moci využívat i ostatní výrobci hardwaru.

Společným jmenovatelem všech „Andromed“ má být nová verze operačního systému Windows postavená na novém univerzálním jádře Windows Core OS a modulárním prostředí CShell. Na tyto softwarové komponenty se postupně upraví všechny současné verze Windows 10, verze pro kapesní počítače je má využívat mezi prvními. Spekuluje se, že Microsoft svoji Andromedu představí ještě v letošním roce, čemuž by nasvědčoval i poslední nález na serverech Microsoftu.

Windows 10 pro Andromedy se objevuje na serverech Microsoftu

Na nich byla vůbec poprvé objevena zmínka o první verzi Windows 10 pro tato zařízení. Build nese označení rs_shell_devices_foldables a číslo 18313.1004, tedy prakticky stejné, jako má poslední testovací sestavení Windows 10 v Insider programu.

Zatím není jasné, jaké odlišnosti budou Windows 10 pro skládací počítače se dvěma displeji mít, dá se počítat s důrazem na dotykové ovládání, včetně virtuální klávesnice a stylusu. Kromě toho by měl tento typ zařízení umět i telefonovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Celkem by ne zajímala předpokládaná cena ale na to je ještě příliš brzy.
  Mě se opravdu hodně líbí tenhle „Psion“
  [odkaz]

  • To je ale mobil Android s klávesnicí. Toto je ohýbatelné zařízení se dvěma displeji a Windows. :)

 2. To by ale musel byt windows touch friendly :D ale ta paródia na touch friendly prehliadač a celkovo prostredie je na smiech. 4 roky s tym nic nespravili. Ano 2015 a testovacie verzie boli uz 4 roky dozadu

  • Presne tak, bohuzel u Windowsu je vsechno dneska reseny tak nejak napul, ale ve finale vlastne nijak. Pritom HW fakt MS umi

  • Tak zrovna s prohlížečem nemám problém s touchem. Spíš prohlížeč souborů (pokud jsi myslel to).
   Zatím je skutečně tablet mod spíše pro konzumaci obsahu a pustit si film, číst zprávy nebo YouTube, to zvládne v pohodě.

 3. No, už ať je to tady. Jsem vážně zvědavý, s čím MS přijde tentokrát a jakou to tentokrát bude mít životnost.

 4. I am a cool girl??I love hot boy??My snap,skype and phone number at the link, registers and look me nude?? [odkaz]

 5. Ty voe Karásek a jeho Andromeda… :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).