Microsoft Andromeda: přípravy na skládací zařízení vrcholí, vyšla pro něj první verze Windows

Microsoft už nějakou dobu pracuje na novém typu zařízení, který bude pohánět systém Windows. Je vyvíjen pod označením Andromeda, má se jednat o skládací minipočítač se zdvojenou obrazovkou, kterou budou tvořit buď dva ploché displeje, nebo jeden ohebný. Tento nový typ zařízení má představit nejen Microsoft, stejné řešení budou moci využívat i ostatní výrobci hardwaru.

Společným jmenovatelem všech „Andromed“ má být nová verze operačního systému Windows postavená na novém univerzálním jádře Windows Core OS a modulárním prostředí CShell. Na tyto softwarové komponenty se postupně upraví všechny současné verze Windows 10, verze pro kapesní počítače je má využívat mezi prvními. Spekuluje se, že Microsoft svoji Andromedu představí ještě v letošním roce, čemuž by nasvědčoval i poslední nález na serverech Microsoftu.

Windows 10 pro Andromedy se objevuje na serverech Microsoftu

Na nich byla vůbec poprvé objevena zmínka o první verzi Windows 10 pro tato zařízení. Build nese označení rs_shell_devices_foldables a číslo 18313.1004, tedy prakticky stejné, jako má poslední testovací sestavení Windows 10 v Insider programu.

Zatím není jasné, jaké odlišnosti budou Windows 10 pro skládací počítače se dvěma displeji mít, dá se počítat s důrazem na dotykové ovládání, včetně virtuální klávesnice a stylusu. Kromě toho by měl tento typ zařízení umět i telefonovat.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku