TOPlist

Prohlédněte si novou verzi TouchFLO 3D: Převlékne celý Windows Mobile?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Uživatelské prostředí TouchFLO 3D si od svého vzniku prošlo poměrně bouřlivým vývojem a současná verze, kterou naleznete například v komunikátorech HTC Touch Diamond2 a Touch Pro2, už poměrně zásadním způsobem zasahuje do operačního systému a umožňuje jej mnohem lépe ovládat prsty. A kdo si na TouchFLO nezvykl, jednoduše jej v nastavení deaktivoval a klasická podoba systému Windows Mobile byla zpět. V průběhu víkendu se na internet dostalo několik obrázků a videí z další verze TouchFLO 3D (2.5), která by měla být přítomna například v zařízení HTC Firestone. Za tímto vývojovým názvem se s největší pravděodobností ukrývá HTC Touch HD2, i když ze strany výrobce zatím žádné potvrzení nepřišlo.

Z přiložených obrázků je patrné, že nová verze TouchFLO 3D prostředí dovoluje většinu funkcí v systému obsluhovat bez toho, aniž byste se museli přepínat do klasických dialogových nabídek Windows Mobile. Ze záložky nastavení jsou nyní přístupné všechny konfigurační nabídky systému a ne jen ty, které se týkají samotného TouchFLO 3D. Také další záložky se dočkaly lepší personalizace, na domovský panel bude nově možné přidávat zástupce oblíbených aplikací, kteří se budou zobrazovat hned pod velkými hodinami a případnými událostmi z kalendáře.

- - -
Záložka počasí; vyhledávání měst; HTC Footprints

- -
Panel pro zástupce na hlavní záložce; nastavení podsvícení integrované v TouchFLO 3D

Záložka s oblíbenými kontakty se nyní mnohem více podobá TouchFLO 2D prostředí, které se používá v méně výkonných komunikátorech. Důvod je jednoduchý; i když oblíbené kontakty v TouchFLO 3D vypadaly velice stylově, listování mezi nimi nebylo úplně praktické, proto se výrobce odhodlal k této změně, díky které na displeji ihned uvidíte matici s devíti kontakty. Úprav se dočkala také nabídka pro zobrazení textových zpráv, kdy u jednotlivých textovek vidíte obrázek kontaktu. Správce e-mailových zpráv zůstal nezměněný, alespoň v současném buildu, který na internet unikl.

- - -
Základní obrazovka; nastavení; konfigurace pro psaní znaků

Přepracování se dočkala záložka Internet, kde se v seznamu oblíbených stránek nově zobrazují miniatury s náhledy. Mimochodem záložky lze umístit také mezi zástupce na hlavní obrazovce. Kalendář, akcie a fotografie zatím zůstaly nezměněny, naopak Hudba má úplně jiný vzhled, se kterým přijde i upravené ovládání. Přibyla také funkce pro načtení obrázku alba z internetu.

- - -
Osobní nastavení; identifikace; záložka Nastavení

Počasí se nezměnilo, pouze přibylo vyhledávání měst přes psaní názvu, už tedy nebude nutné zdlouhavě listovat seznamem států. V záložkách má nově své místo technologie Footprints, kterou byl vybavený nedávno recenzovaný HTC Touch Cruise ´09. Footprints využijete zejména pokud rádi cestujete. Do zařízení si budete moci ukládat všechna důležitá místa, které jste navštívili. Přes nabídku aplikace jednoduše pořídíte obrázek místa, k němu se automaticky přidá GPS souřadnice (při problémech s fixací pozice můžete adresu přidat ručně). Ke každému takovému bodu si ještě můžete přidat krátkou textovou/hlasovou poznámku a případně i telefonní kontakt. Uložená místa rovněž můžete filtrovat do několika kategorií a zajištěna je i spolupráce s Google Maps a TomTomem.

- - -
Oblíbené kontakty; přehrávač hudby a kalendář

Nové TouchFLO 3D ve verzi 2.5 je opět o něco přívětivější, než jeho starší verze, nicméně po představení prostředí Sense pro androidový komunikátor HTC Hero bych čekal něco lepšího. Internetové diskuze jsou v současné době plné spekulací o tom, zda se prostředí Sense dočkáme i na Windows Mobile. Některé zdroje hovoří o tom, že určitě ano, potom by mi ale unikal smysl nové verze TouchFLO 3D. Jak tomu doopravdy bude ukáže až čas, prozatím se budeme muset spokojit s informací, že nové TouchFLO 3D skutečně bude, ale pravděpodobně nebude tak svobodné, jako Sense pro Android.

- - -
Nabídka kalendáře; místní nastavení; správce paměti

Tip: Další obrázky z TouchFLO 3D (včetně starší verze) si můžete prohlédnout v naší Galerii.

HTC TouchFLO 3D 2.5 na videu

Zdroje: PocketNow.com, WMPowerUser.com, Xda-developers.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku