TOPlist

Prohlédněte si několik profesionálních návrhů vzhledu systému Windows Mobile

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Prohlédněte si návrhy vzhledu operačního systému Windows MobileVzhled operačního systému Windows Mobile sice v uplynulých letech prošel inovacemi, nejednalo se ale o žádné razantní změny, které by rozložení ovládacích prvků nějak výrazně ovlivnily. Se systémem Windows Mobile 5 přišla podpora softwarových kláves, u Windows Mobile 6.0 se zase objevily hezčí lišty, nicméně všechno to byly pouze kosmetické úpravy. Od některých výrobců zařízení přišly nejrůznější uživatelská prostředí v čele s TouchFLO, která do jisté míry měnila logiku ovládání systému, ale pouze na několika základních vrstvách, v hloubi duše to byl stále starý známý systém Windows Mobile.

Nicméně tomu mohlo být zcela jinak, a nasvědčují tomu i publikované studie. Nejedná se o žádné fanouškovské návrhy, ale o práci profesionálního centra – Advanced Technology Center, které je součástí Microsoftu, a právě ATC je za současnou podobu Windows Mobile zodpovědné. Pokud si ale prohlédnete přiložené obrázky, pak je zřejmé, že grafici se pouštěli do poměrně zajímavých počinů a některé návrhy se mi opravdu líbí.

- - -

- - -

Pravděpodobně kvůli možným problémům s kompatibilitou starších aplikací se nakonec nové studie nedostaly k realizaci, a prý se s nimi nesetkáme ani u chystaných Windows Mobile 7, protože na vzhledu této verze systému už pracuje úplně jiné studio a veškeré informace jsou zatím tajné, i když nějaké náznaky se už ven dostaly, ale ve finále může být stejně všechno úplně jinak. Jejich posledním počinem je Windows Mobile 6.5, které přinesou trochu odlišný design, novou podobu nabídky Start a upravené kontextové nabídky.

- - -

- - -

Microsoft nyní moc dobře ví, že je potřeba přijít s něčím novým a do jisté míry revolučním, protože v opačném případě se může stát, že dají výrobci přednost dalším platformám, jako je například Android. Ten je na tom z hlediska ovládání pomocí prstů mnohem lépe a v tomto směru už systému Windows Mobile trochu začíná ujíždět vlak. Za sebe se přiznám, že mi ovládání stylusem a klasický vzhled Windows Mobile nijak nevadí, nicméně ať chceme nebo ne, pomalu se z takto “navyknutých” uživatelů začíná stávat menšina; to je zkrátka přirozený vývoj. A otázka do diskuze na závěr, kterýpak kabátek se nejvíce líbí vám? :-)

- - -

- - -

- - -

Zdroj: WMPowerUser.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku