Profesionální fotoaplikace Expert RAW míří na další Samsungy. Je mezi nimi ten váš? – SMARTmania.cz

Profesionální fotoaplikace Expert RAW míří na další Samsungy. Je mezi nimi ten váš?

Galaxy S22 Ultra 37

Samsung na konci loňského roku vydal aplikaci Expert RAW, která umí na vlajkových smartphonech značky vytěžit maximum z jejich fotoaparátů. Oproti výchozí fotoaplikaci umí pořizovat RAW snímky ve formátu DNG a také dopodrobna nastavit vybrané parametry: ISO, rychlost závěrky, ostření či vyvážení bílé.

expert raw miri na dalsi samsungy

Aplikace Expert RAW si odbyla premiéru na smartphonu Galaxy S21 Ultra, následně se rozšířila na ostatní modely této řady, jmenovitě na rodinu Galaxy S22 a ohebné smartphony Z Fold 3 a Z Fold 4. Nově korejský gigant přidává do seznamu podporovaných zařízení následující trojici:

Expert RAW lze u těchto telefonů používat pouze u hlavního a širokoúhlého fotoaparátu – teleobjektiv podporován není. Podle Samsungu bude aplikace na uvedených zařízení o něco pomalejší než na novějších smartphonech, a to z důvodu pomalejšího procesoru. Kvůli tomu také odhadujeme, že na starší generace vlajkových Samsungů už se Expert RAW nedostane. Pokud však máte některý z podporovaných modelů, můžete si aplikaci stáhnout z Galaxy Store.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku