Na internetu se objevují příběhy zákazníků, kteří si pořídili nové MacBooky s M1 čipem a samovolně jim popraskal displej. Jedná se jak o MacBooky Air, tak o MacBooky Pro.
Ačkoliv v některých případech Apple poškozené stroje opravil zdarma, většina uživatelů za servis zaplatila nemalé částky. Uživatelé si stěžují, že k prasklinám často došlo při pouhém otevření nebo zavření víka monitoru. Občas stačilo jen upravit úhel naklonění monitoru a na displeji se objevily praskliny.

V jednom z případů se poškození projevilo u 6 měsíců starého MacBooku Air M1, který ležel celý noc netknutý a ráno po otevření byly na displeji dvě praskliny. Apple se k tomuto problému vyjádřil tak, že reklamaci neuzná, protože se jedná o kontaktní poškození způsobené nějakým malým předmětem ponechaným mezi víkem a klávesnicí při uzavření. Dle uživatelky ale žádný předmět v oněch místech nebyl.
U jiného MacBooku se podobný problém objevil při pouhém upravení úhlu obrazovky. Displej praskl a Apple si servis nacenil na 725 AUD, což je v přepočtu necelých 12 000 Kč. Další zákazník pak za stejný problém zaplatil 570 GBP, tedy asi 17 000 Kč.
Důvod těchto problémů zatím není známý. Možné je, že praskliny opravdu pocházejí od nějakých malých částic prachu nebo nečistot, které zůstanou zaklíněné mezi monitorem a klávesnicí při zavření. Další hypotézou je, že rámeček displeje není dostatečně pevný a při zavření nebo přesunech MacBooku dochází ke kroucení monitoru, které způsobí jeho popraskání. Apple se k tomuto problému bohužel zatím nevyjádřil.