TOPlist

Pro ženy: Galaxy Watch 5 nabídnou možnost sledovat cyklus na základě teploty

samsung galaxy watch 5
  • S hodinkami Galaxy Watch 5 budou moci nositelky přesněji sledovat svůj menstruační cyklus
  • Samsung se spojil s firmou Natural Cycles, která vyvinula speciální algoritmus
  • Funkce se dostane také do Česka a na Slovensko

Moderní chytré hodinky umí sledovat celou řadu tělesných funkcí, přičemž v posledních letech se zaměřují i na ženský reprodukční systém. Firmy Samsung a Natural Cycles oznámily partnerství s cílem přinést do hodinek řady Galaxy Watch 5 pokročilé funkce sledování menstruačního cyklu na základě tělesné teploty.

Samsung galaxy watch5pro blacktitanium graytitanium 1
Samsung Galaxy Watch 5

Uživatelky Galaxy Watch 5 budou mít přístup k pokročilému sledování cyklu prostřednictvím funkce Cycle Tracking společnosti Natural Cycle. Tu nedávno schválilo korejské Ministerstvo pro kontrolu potravin a léčiv (MFDS). Získala také povolení od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a splňuje požadavky pro označení CE.

Nová funkce bude kombinovat speciální algoritmus, který využívá tělesnou teplotu a další klíčové ukazatele plodnosti k určení jedinečného stavu plodnosti každé uživatelky, společně s infračerveným senzorem BioActive v hodinkách Galaxy Watch 5 pro podrobnější přehled o zdravotním stavu pomocí sledování změn teploty pokožky i menstruačního cyklu.Samsung Galaxy S23 Ultra v bílé barvěNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S23 Ultra: masivních 200 Mpx a nekompromisní výbava

Sledování menstruačního cyklu na základě teploty pokožky bude k dispozici prostřednictvím aplikace Samsung Health v hodinkách Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro během druhého čtvrtletí na 32 trzích, mezi něž patří i Česko a Slovensko.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku