Příští iPhony se prý dočkají podpory dual SIM

Apple v příštím roce představí alespoň jeden iPhone, který nabídne podporu dual SIM. Alespoň to tvrdí uznávaný analytik Ming-Chi Kuo z agentury KGI Securities, který je znám poměrně vysokou přesností svých tvrzení.

Funkce dual SIM má na příštím iPhonu (příštích iPhonech) fungovat v režimu dual standby (DSDS), tzn. že obě karty mohou být aktivní v jednu chvíli, obě mají navíc podporovat sítě LTE. Zda Apple osadí telefony duálním šuplíčkem na SIM, nebo využije kombinace klasické SIM a eSIM, je zatím nejisté.

Recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

Příští generace iPhonů má dostat zbrusu nové mobilní modemy od Intelu (XMM 7560) a Qualcommu (X20), díky nimž se můžeme těšit na vyšší přenosové rychlosti v sítích LTE a také podporu technologie 4 × 4 MIMO. Intel má pokrýt něco mezi 70 – 80 procenty objednávek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. René (neregistrovaný)

  Ten dual sim by byla teprva revoluce.

 2. Filip (neregistrovaný)

  Konečně uni nebude mít výmluvy proč nekoupíl iphone

 3. Ivan (neregistrovaný)

  A tomu rikam inovace. Apple opet utece veskere konkurenci. A do pul roku to okopiruji vsichni Cinani a predstavi sve dualSIM telefony…

 4. :D práve teraz keď som sa už konečne rozhodol pre iPhone napriek tomu že je single sim :D to si robia srandu

 5. Tohle jde mimo mě.
  DualSIMy me netrápí ale je fakt že to mohl Apple dát už do Xka.

 6. bob (neregistrovaný)

  to sem zvedavej co na tom apple zvladne po*srat

 7.  X (neregistrovaný)

  A  11 bude mít slot pro diskety ????

 8. Třeba apple vyčkává až se ujme zabudovaná SIMka do přístroje, operátoři snad nejsou proti, ted nevím přesně jak se toto řešení nazývá.

 9. Konečně někoho napadlo, že bude mít telefon 2 SIM. A zase bude Apple první. Konkurence dostane hezky pokouřit, než se zmůže k něčemu podobnému! Letos bezdrátové nabíjení, předtím snad odstranění 3,5 mm jacku. Je to neuvěřitelné. A v další verzi vymyslí, jak do telefonu dostat 3,5 mm jack. Žijeme v úžasné době!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *