Domů » Bleskovky » Příští iPad Pro údajně vymění Touch ID za Face ID

Příští iPad Pro údajně vymění Touch ID za Face ID

Letošní iPhony jsou zosobněním starého a nového – zatímco iPhone 8 a 8 Plus disponují širokými rámečky kolem displeje a osvědčenou čtečkou otisků prstů Touch ID, iPhone X má tenké rámečky a namísto čtečky prstů využívá 3D skener obličeje TrueDepth, který podle posledních informací zdržuje jeho příchod na trh (více informací). I přes počáteční nedostupnost chce Apple kamerky TrueDepth a systém autentizace Face ID využívat i za hranicemi nového iPhonu.

Podle analytika Ming Chi-Kua z KDI Securities se Face ID dočká i příští generace tabletů iPad Pro; levnější iPady si mají ponechat čtečku otisků prstů Touch ID. Použití Face ID u vrcholových jablečných tabletů má být zdůvodněno sjednocením uživatelské zkušenosti při přechodu mezi iPady a iPhony, a také kvůli většímu tlaku na vývojáře, aby schopností této technologie více využívali.

Zda s příchodem kamerky TrueDepth opustí tělo tabletů čtečka otisků prstů, Kuo nezmínil. Při dosavadní velikosti rámečků je na ni místa dostatek, je však možné, že Apple sáhne i u tabletů k jejich redukci – v takové situaci by však musel softwarově řešit (ne)vyhodnocování doteků při držení tabletu za jeho okraje, podobně jako je například řešen dotyk ruky při kreslení stylusem Apple Pen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).