Příští BlackBerry bude klasická placka s Full HD displejem a Snapdragonem 62x

Telefony značky BlackBerry pro globální trh vyrábí společnost TCL, nejnovějším kouskem je model KEYone s hardwarovou QWERTY klávesnicí pod displejem. Kanadská firma má ale pro letošní rok v plánu více zařízení, tím příštím by mohl být smartphone klasické konstrukce, jako mají loňské modely DTEK50 a 60.

Telefon odhaluje profil na stránkách TCL, podle něj by měl připravovanou novinku s kódovým označením BBD100 pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 625 nebo novější 626. Zařízení má dostat displej s Full HD rozlišením (1 080 × 1 920 pixel), a tedy klasickým poměrem stran 16:9. Pokud tedy BlackBerry nechystá další „vysouvák“ či telefon jiné konstrukce, dočkáme se klasického smartphonu s Androidem a bezpečnostní nadstavbou DTEK. Na kdy je novinka naplánována, je však zatím těžké odhadovat.Nepřehlédněte

BlackBerry KEYone má vážný problém, vypadává mu displej z těla (video)

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku