Telefony značky BlackBerry pro globální trh vyrábí společnost TCL, nejnovějším kouskem je model KEYone s hardwarovou QWERTY klávesnicí pod displejem. Kanadská firma má ale pro letošní rok v plánu více zařízení, tím příštím by mohl být smartphone klasické konstrukce, jako mají loňské modely DTEK50 a 60.
Telefon odhaluje profil na stránkách TCL, podle něj by měl připravovanou novinku s kódovým označením BBD100 pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 625 nebo novější 626. Zařízení má dostat displej s Full HD rozlišením (1 080 × 1 920 pixel), a tedy klasickým poměrem stran 16:9. Pokud tedy BlackBerry nechystá další „vysouvák“ či telefon jiné konstrukce, dočkáme se klasického smartphonu s Androidem a bezpečnostní nadstavbou DTEK. Na kdy je novinka naplánována, je však zatím těžké odhadovat.
BlackBerry KEYone má vážný problém, vypadává mu displej z těla (video)
Zase jen Snap 625?Jinak FulHD zcela ok a dostacujici.
Jj taky mě zaráží opětovné použití low-endového SoC….. Dost to zamrzí.
Tak low-end to nie je, je to skor stredna trieda a pre bezneho cloveka dostacujuca…
kjkszpj (neregistrovaný): Problem je ze to BB bude prezentovat a prodavat jako highend.
Nelze se ubránit dojmu, že „klasická“ placka byly některé TCL BB smartphony už dříve. Jenže říci si za střední třídu s SD6xx přes 14000,- to tu ještě nebylo.
Nebyla před tím HTC Alpha?:-)
Ale přes 14 ? Jo několik telefonů bylo okolo 10, ale 14-15 ?
Sorry ne Alpha (Samsung), One A9 a pokud se nepletu, cena atakovala 15k. Za QC SD 6xx, Ale nevím, zda to BB nestihlo dříve, ale myslím, že HTC bylo premiant s tímto nápadem.
Asi myslis HTC Alfa, ne Alpha. Cena byla dokonce mnohem vyssi: [odkaz]