Domů » Bleskovky » Přijde vám Super Mario drahý? Takhle by vypadal s reklamami a mikrotransakcemi

Přijde vám Super Mario drahý? Takhle by vypadal s reklamami a mikrotransakcemi

Super Mario Run je aktuálním fenoménem, který nastoupil po hře Pokémon Go, a také jej hned první den překonal v tržbách. Mnoho hráčů však váhá, zda je platba 10 dolarů (zhruba 260 Kč) za hru přijatelných, a tak je napadlo, proč hra není postavena na freemium modelu, kdy je samotná hra zdarma, ale během hraní narazíte na spoustu mikrotransakcí.

Pocket Gamer se na tento přístup podíval a vytvořil screenshoty, kde ukazuje, jak by takový model mohl vypadat. Kromě nákupů za peníze by se mohla čekat určitá doba na doplnění energie, sledovaly by se reklamy, případně by hráči mohli požádat o doplnění své kamarády na Facebooku. Pokud by hra měla opravdu tuto formu, jednalo by se o poměrně otravné hraní, kde by hráči v rámci mikrotransakcí překonali 10 dolarovou hranici takřka hned, anebo by museli pro postup hrát jedno kolo neustále znovu a znovu. Ostatně, posuďte sami.

‎Super Mario Run
Cena: zdarma+

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

7 komentářů

  1. Člověk by se tomu rád zasmál, ale… No já to pomsta za ty roky pirátství, jak bylo kdysi trefně poznamenáno:)

    • Tohle je blbost, protože 2 hodiny po vydání by vyšla modnutá appka, ve které bys měl např neomezeno energie, nekonečnou coinů nebo co tam je a tak dále. A navíc by to skoro nikdo nehrál….. Kvůlu těm reklamám

  2. Spíš takhle by vypadala verze pro android :D

  3. Přesně proto je platba 10 dolaru lepší, člověk zaplatí jednou a hraje bez omezení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).