Cena:

Přijde vám Galaxy Fold příliš drahý? Samsung chystá výrazně levnější verzi

galaxy fold 2 1

Samsung Galaxy Fold byl první vážný pokus dostat mezi běžné lidi smartphone s ohebným displejem. Jedná se o velmi zajímavé zařízení, jenž však mnohé odradí několika aspekty – celkovou velikostí, křehkostí a hlavně cenou, která se na českém trhu pohybuje okolo 45 tisíc korun (původně telefon startoval na 54 000 Kč).

galaxy fold 2 4
Vzhled Samsungu Galaxy Fold 2 by se mohl podobat tomuto konceptu

Samsung pro letošní léto připravuje druhou generaci s podobnou konstrukcí a většími displeji, dočkat bychom se ale také mohli levnější varianty. O ní se nyní zmiňuje obvykle přesný informátor Max Weinbach, který v minulosti jako první odhalil první reálné fotografie řady Galaxy S20.

Odlehčený Fold s atraktivní cenou

Telefon vyvíjený pod kódovým označením Winner2 půjde do prodeje patrně pod názvem Galaxy Fold Lite. Dostupný má být na globálním trhu, a to za cenu 1099 dolarů (necelých 28 tisíc korun bez daně). Jedná se tedy o poměrně významné snížení ceny oproti původnímu Foldu, která však má být vykoupena několika kompromisy. Samsung k výrobě údajně použije součástky z let 2018 – 2020, přičemž asi nejviditelnější kompromis se má odehrát na vnějším displeji. Ten byl na původním Foldu poměrně malý, u varianty Lite má být ještě menší, možná podobný jako informační proužek u Galaxy Z Flip.

Šetřit se bude i na vnějším displeji; zatímco ohebný zobrazovač Galaxy Fold 2 má být vybaven vrstvou ultratenkého skla, u verze Lite se ní nepočítá. Stejně tak se nepočítá s podporou sítí 5G, Samsung má ušetřit na separátním 5G modemu, kterým by musel dovybavit integrovaný čipset. Všechny indicie zatím nasvědčují použití výkonného Snapdragonu 865, avšak Max Weinbach za něj ruku do ohně nedává.

Galaxy Fold Lite má přijít na trh s 256GB interní pamětí a hliníkovo-skleněným tělem v barvách Mirror Black a Mirror Purple.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.