Premiéra Samsungu Ativ S je prý jen zahřívací kolo, tvrdí Nokia

Dnes v noci jsme vás informovali o novém trháku jménem Samsung Ativ S, který se stal dé facto prvním chytrým telefonem s operačním systémem Windows Phone 8. Redaktorka serveru CNET Maggie Reardon se tohoto faktu chytla a na Twitteru napsala: “Nokia musí být pěkně naštvaná, když jí Samsung zasadil ránu s Ativ S jakožto prvním zařízením s WP8, co? Svým způsobem je mi nokie líto”. Na to ji překvapivě celkem bystře odpověděl člen týmu Nokie Doug Dawson slovy: “Nemusíš litovat, Maggie. Každá velká show má své rozehřívací kolo. Uvidíme se příští týden?”. Následně ještě dodal, že první neznamená nejlepší a že pravý vrchol show se chystá na 5. září. Chvíli poté nasdílel obrázek ženy držící transparent s nápisem “Samsung: Nokia tě vítá zpět u Windows Phone…”. 

 

Na veletrhu IFA v Berlíně se mezitím šušká, že se Nokia chystá představit v září hned dvě zařízení s pracovními názvy Phi a Arrow. Jedno z nich má být takzvaný high-end a to druhé by mělo být zaměřeno na střední třídu. Ironií je, že se redaktorka Maggie příští týden vdává a akce Nokie se tak nezúčastní, Doug Dawson ji na to poblahopřál a zeptal se, jestli nepotřebuje na takovou velkou událost nějaký “fotomobil”. Těžko soudit, zda se jednalo jen o laškovní narážku, nebo malou nápovědu. Znamená to, že bude alespoň jedna z chystaných Nokií excelovat co do použíté optiky fotoaparátu nebo “jen” rozlišení jeho snímače? Je třeba dodat, že podobné slovní narážky nejsou žádnou novinkou; není tomu dávno, co finská společnost poslala Samsungu vzkaz, aby si přišel psát poznámky na jejich přednášku (anglicky “to take notes” – narážka na Galaxy Note, pozn. red.). Každopádně doufejme, že velká slova budou následována velkými činy a Nokia příští týden nezklame.

Zdroj

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku