Domů » Bleskovky » Překvapivé spojenectví? Sony chce do PlayStationu integrovat populární chatovací aplikaci

Překvapivé spojenectví? Sony chce do PlayStationu integrovat populární chatovací aplikaci

Chatovací aplikace Discord si získala velkou popularitu především v herní komunitě. O platformu s více než 140 miliony aktivních uživatelů (dle údajů z konce roku 2020) měl enormní zájem Microsoft, který za ni dokonce nabízel astronomických 10 miliard dolarů (cca 215 miliard korun). Služba se nicméně rozhodla pokračovat nadále jako nezávislá společnost, což Microsoft jistě zklamalo. Přeci jen akvizice v rámci divize Xboxu dávala gigantovi z Redmondu velký smysl.

discord
Kde Microsoft neuspěl, tam se prosadilo Sony

Po krachu Microsoftu vstoupil na scénu jeho odvěký rival, japonská společnost Sony se svým PlayStationem. Japonci nyní oznámili, že chtějí Discord integrovat do svého herního systému začátkem příštího roku. Zároveň se Sony stalo minoritním investorem Discordu.

PlayStation 5 14
Discord se rozhodl jít cestou PlayStationu

Více informací bohužel Sony ohledně partnerství neposkytlo. Neznáme tak plánovanou podobu integrace ani částku či velikost podílu, kterou Japonci v populární aplikaci zakoupili. Jisté je jen to, že Microsoft s největší pravděpodobností přišel o velkou příležitost, jak posílit své postavení v herním byznysu. Pro Xbox totiž není k dispozici ani oficiální aplikace Discordu, pouze alternativy jako Quarrel.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).