Překvapení od Huawei: Mate 60 Pro je tady, nabízí trojitý výřez a 100× zoom – SMARTmania.cz

Překvapení od Huawei: Mate 60 Pro je tady, nabízí trojitý výřez a 100× zoom

Huawei Mate 60 Pro na oficiálním snímku
  • Huawei bez předchozího varování představil vlajku Mate 60 Pro
  • Nabízí výborný displej i fotoaparát, k tomu rychlé 88W nabíjení
  • V přepočtu se prodává od 26 tisíc korun včetně DPH

Huawei Mate 60 Pro měl podle některých tipérů dorazit až v listopadu. Čínský moloch však všechny překvapil a vypustil svou novou vlajkovou loď řady Mate již nyní. Přístroj je opět technologicky na vysoké úrovni, nabízí kvalitní displej i fotoaparát, vysoký výkon a pár designových specialit, jako je třeba trojitý průstřel v displeji.

Mate 60 Pro – design a displej

Po designové stránce je Mate 60 Pro uspokojující úplně stejně jako jeho předchůdci. K mání jsou čtyři barevné varianty, přičemž vždy platí, že šasi je z tvrzeného hliníku a záda pokrývá odolné čínské sklo Kunlun 2. generace (poprvé se objevilo vloni u Mate 50 Pro). Přední strana je plochá, displej tedy nepřetéká do stran, jak tomu bylo zvykem v minulosti. Telefon je chráněn certifikací IP68.

Huawei Mate 60 Pro a detail na displej
Displej se třemi výřezy vypadá zajímavě

Obrazovka dosahuje úhlopříčky 6,82″ a jedná se o LTPO OLED panel s dynamickou obnovovací frekvencí 1–120 Hz. Rozlišení je 1260 × 2720 pixelů při poměru stran 19,4:9, takže jemnost displeje se vyšplhala na 439,5 ppi. Nikoho nepřekvapí čtečka otisků prstů v displeji, ale máme tu i 3D skener obličeje, kvůli kterému musel Huawei vsadit na tři kruhové průstřely v řadě.

Čínský čipset a fotoaparát

Huawei vsadil na vlastní čipset Kirin 9000S, což je součástka, která je kompletně vyrobena v Číně a Huawei se tak dokázal částečně vypořádat se sankční blokádou od USA. V každém případě nechybí 12 GB RAM a úložiště s kapacitou 512 GB. V budoucnu by měla dorazit i menší 256GB, respektive vyšší 1TB varianta.

Baterie je s kapacitou 5000 mAh vlastně celkem tradiční, nabízí však velmi solidní 88W rychlonabíjení kabelem, popřípadě 50W nabíjení na bezdrátové podložce. Pro krizové chvíle je k dispozici také 20W reverzní nabíjení ze zad telefonu. Z další výbavy nechybí Bluetooth 5.2, USB-C 3.1, NFC nebo GPS. Softwarový chod opět zajišťuje Harmony OS ve verzi 4.0.

Barevné varianty Huawei Mate 60 Pro
Kvarteto barevných variant hezky vedle sebe

Fotoaparáty má Mate 60 Pro na vysoké úrovni – disponuje dohromady pěti. Vzadu se nachází 50Mpx hlavní snímač s variabilní clonou a optickou stabilizací (OIS), dále 12Mpx širokoúhlá kamera a 48Mpx teleobjektiv s OIS a schopností makro. Důležité je, že podporuje také 3,5× optický a 100× digitální zoom. Vepředu je pak 13Mpx selfie kamerka a 3D kamera pro snímání obličeje.

Cena a dostupnost

Mate 60 Pro od Huawei vstupuje na čínský trh zatím pouze v jediné variantě 12/512 GB. Jeho cena činí 6 999 jüanů, tedy asi 26 000 korun včetně DPH. Dostupnost na českém trhu je zatím s otazníkem, všechny předchozí modely se však v Česku prodávaly.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku