Domů » Bleskovky » Překladač Google se dočká významné aktualizace. Vylepší překládání fotoaparátem

Překladač Google se dočká významné aktualizace. Vylepší překládání fotoaparátem

Překladač musí čas od času využít skoro každý z nás. Především v zahraničí na něj spoléháme více a často padne volba na řešení od Googlu, které platí za jeden z nejpokročilejších online překladačů.

Překladač Google nabízí na mobilních telefonech kromě tradičních možností překladu psaného textu také překlad pomocí fotoaparátu, kdy stačí jen namířit na text a algoritmus se postará o zbytek. Zatímco doposud se jednalo spíše o frajeřinu, v budoucí aktualizaci by se to ale mohlo změnit.


Překladač Google bude využívat okamžitý překlad skrze rozšířenou realitu

Pokud chcete překlad skrze fotoaparát využít nyní, musíte zvolit výchozí a cílový jazyk, spustit fotoaparát, vyfotit text a následně označit tu část, kterou chcete přeložit. V budoucí aktualizaci nicméně očekáváme, že výběr výchozího jazyka zvládne algoritmus za nás a pro překlad už nebude třeba text vyfotit, ale využijí se možnosti rozšířené reality.

google prekladac scr pc 1

Podle informací záleží pouze na uvolnění aktualizace s číslem 5.29 ze serverů Googlu, které bychom se měli dočkat v následujících týdnech či měsících.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Shadowhammer
Anonym
Shadowhammer

Mne sa v tejto aplikácii doteraz nepodarilo stiahnuť offline slovník, stále sa len točí koliečko sťahuje sa a nič to nerobí.

uni
Uživatel
uni

Staženo za 3s. Restartuj telefon, může být vadná pam. karta.

Tedy
Uživatel
Tedy

Offline slovník mi za ty léta co Appky od Google používám v tomhle případě překladač, jsme vždycky stáhl na první pokud během několika vteřin.
Aplikaci pokud to jde odinstaluj a znovu nainstaluj z Google Play, nebo ve správci smaž veškerá data a uved ji do to továrka, potom by to mělo jít.

Vejn
Anonym
Vejn

Nepíšete pravdu já nemusím nic fotografovat a ani označovat co chci přeložit pouze zamířím na požadovaný text a rovnou čtu na displeji překlad a to funguje min 2 roky zpět.

Hexer
Anonym
Hexer

Presne tak :)

Josef
Anonym
Josef

Překladač Google mi nefunguje ani po reinstalaci. Objeví se úvodní logo a telefon zamrzne. Chvíli trvá, než ho lze vůbec znovu použít.