Domů » Bleskovky » Překladač Google se dočká významné aktualizace. Vylepší překládání fotoaparátem

Překladač Google se dočká významné aktualizace. Vylepší překládání fotoaparátem

Překladač musí čas od času využít skoro každý z nás. Především v zahraničí na něj spoléháme více a často padne volba na řešení od Googlu, které platí za jeden z nejpokročilejších online překladačů.

Překladač Google nabízí na mobilních telefonech kromě tradičních možností překladu psaného textu také překlad pomocí fotoaparátu, kdy stačí jen namířit na text a algoritmus se postará o zbytek. Zatímco doposud se jednalo spíše o frajeřinu, v budoucí aktualizaci by se to ale mohlo změnit.

Překladač Google bude využívat okamžitý překlad skrze rozšířenou realitu

Pokud chcete překlad skrze fotoaparát využít nyní, musíte zvolit výchozí a cílový jazyk, spustit fotoaparát, vyfotit text a následně označit tu část, kterou chcete přeložit. V budoucí aktualizaci nicméně očekáváme, že výběr výchozího jazyka zvládne algoritmus za nás a pro překlad už nebude třeba text vyfotit, ale využijí se možnosti rozšířené reality.

google prekladac scr pc 1

Podle informací záleží pouze na uvolnění aktualizace s číslem 5.29 ze serverů Googlu, které bychom se měli dočkat v následujících týdnech či měsících.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.