Domů » Bleskovky » Překladač Google se dočká významné aktualizace. Vylepší překládání fotoaparátem

Překladač Google se dočká významné aktualizace. Vylepší překládání fotoaparátem

Překladač musí čas od času využít skoro každý z nás. Především v zahraničí na něj spoléháme více a často padne volba na řešení od Googlu, které platí za jeden z nejpokročilejších online překladačů.

Překladač Google nabízí na mobilních telefonech kromě tradičních možností překladu psaného textu také překlad pomocí fotoaparátu, kdy stačí jen namířit na text a algoritmus se postará o zbytek. Zatímco doposud se jednalo spíše o frajeřinu, v budoucí aktualizaci by se to ale mohlo změnit.

Překladač Google bude využívat okamžitý překlad skrze rozšířenou realitu

Pokud chcete překlad skrze fotoaparát využít nyní, musíte zvolit výchozí a cílový jazyk, spustit fotoaparát, vyfotit text a následně označit tu část, kterou chcete přeložit. V budoucí aktualizaci nicméně očekáváme, že výběr výchozího jazyka zvládne algoritmus za nás a pro překlad už nebude třeba text vyfotit, ale využijí se možnosti rozšířené reality.

google prekladac scr pc 1

Podle informací záleží pouze na uvolnění aktualizace s číslem 5.29 ze serverů Googlu, které bychom se měli dočkat v následujících týdnech či měsících.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Shadowhammer

  Mne sa v tejto aplikácii doteraz nepodarilo stiahnuť offline slovník, stále sa len točí koliečko sťahuje sa a nič to nerobí.

  • Staženo za 3s. Restartuj telefon, může být vadná pam. karta.

  • Offline slovník mi za ty léta co Appky od Google používám v tomhle případě překladač, jsme vždycky stáhl na první pokud během několika vteřin.
   Aplikaci pokud to jde odinstaluj a znovu nainstaluj z Google Play, nebo ve správci smaž veškerá data a uved ji do to továrka, potom by to mělo jít.

 2. Nepíšete pravdu já nemusím nic fotografovat a ani označovat co chci přeložit pouze zamířím na požadovaný text a rovnou čtu na displeji překlad a to funguje min 2 roky zpět.

 3. Překladač Google mi nefunguje ani po reinstalaci. Objeví se úvodní logo a telefon zamrzne. Chvíli trvá, než ho lze vůbec znovu použít.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).