Domů » Bleskovky » Přehled nejúspěšnějších aplikací a her za rok 2020 podle Applu

Přehled nejúspěšnějších aplikací a her za rok 2020 podle Applu

Apple dnes oznámil vítěze ceny App Store Best 2020, která má ocenit ty nejlepší hry a aplikace letošního roku pro iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV i Mac. Spolu s udělením těchto cen zveřejnil také žebříček nejpopulárnějších aplikací letošního roku.

Nejlepší aplikace roku 2020

Zdá se, že celosvětová pandemie ovlivnila mnoho aspektů našich životů a podepsala se také na způsobu používání našich telefonů a počítačů. Aplikace Wakeout! pro rychlé a jednoduché domácí cvičení je toho jasným důkazem. Nyní se může pyšnit titulem nejlepší aplikace pro iPhone 2020.

Wakeout featured 750x400 1

Jako nejlepší aplikace pro iPad byla vybrána aplikace ZOOM, která v krizi pomáhala nebo stále pomáhá mnoha studentům ke vzdálené výuce nebo pracovním kolektivům pracujícím z domova. ZOOM je také nejstahovanější aplikací App Storu v letošním roce.

endel
Zdroj: Engadget

Na Macu bodovala aplikace Fantastical a v rámci Apple TV zabodovala služba pro streamování filmů Disney+. Mezi aplikacemi Apple Watch zvítězila appka pro zdravý životní styl Endel.

Nejlepší hry roku 2020

Další ceny Apple uděluje v oblasti her. Jako nejlepší hra pro iPhone byla vyhlášena hra s názvem Genshin Impact. Mezi hrami pro iPad zvítězil titul Legends of Runeterra.

Detektivní RPG Disco Elysium získalo titul nejlepší hry pro Mac. Musíme ale zmínit, že Apple vybíral pouze z her dostupných na App Storu.

Sneaky Sasquatch Trailer — Apple Arcade

Jako nejlepší hra pro Apple TV byla označena brazilská hra Dandara Trials of Fear. V rámci platformy Apple Arcade se nejlépe umístila hra Sneaky Sasquatch.

Trendy roku 2020

Kromě ocenění nejlepších aplikací letošního roku Apple zmínil ještě několik dalších – Shine, Explain Everything Whiteboard nebo aplikaci pro dětské videokonference s názvem Caribu. Na App Storu také přibyl žebříček nejpopulárnějších aplikací a her 2020.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).