Domů » Články » Představujeme nový smartphone Modeo s podporou DVB-H

Představujeme nový smartphone Modeo s podporou DVB-H

Modeo smartphoneSledování digitální televize v mobilních zařízeních se již pomalu stává realitou. Jednou z prvních vlaštovek, která má integrovaný DVB-H tuner je i nový smartphone Modeo, který představila společnost Microsoft.

Technologie DVB-H vychází ze standardu DVB-T, má však o poznání nižší spotřebu energie a ke kompresi využívá kodek MPEG-4. Je tedy perfektně ušitá pro přenos videa na smartphony či PocketPC zařízení. Zkratka DVB-H značí anglická slova Digital Video Broadcasting Handheld, což v překladu znamená něco jako ,,digitální video přenos do vašich rukou,,. Tato technologie však nevyužívá služeb UMTS sítí či internetového připojení.

Ale zpět k Modeu, to běží na operačním systému Windows Mobile 5.0, o bezproblémový chod by se měl starat procesor OMAP s taktem 200Mhz. Modeo má k dispozici 128MB ROM a 64MB RAM paměti. Bohužel postrádá podporu UMTS a Wi-Fi, a tak se budeme muset spokojit z klasickou sestavou GSM/GPRS/EDGE. Propojit s ostatními se můžete také technologií Bluetooth 1.2.

Displej nabízí QVGA rozlišení (240×320) a úhlopříčku 2.2″. Fotoaparát je 1.3Mpx a samozřejmě mu nechybí možnost natáčet videonahrávky. Slot pro paměťové karty je typu MicroSD. Modeo vyrábí společnost HTC, avšak zatím není jasné, zda se dostane do oficiálního prodeje. Momentálně se totiž testuje v USA na jejich DVB-H sítích.

Fotografie:
1

2

Zdroj: EngadgetMobile.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. DEsign je hodne povedeny.

  2. teda ze tomu chybi WI-FI to docela nastve byl by to dobry ne dobry vyborny fonek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).