TOPlist

Představujeme nový smartphone Modeo s podporou DVB-H

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Modeo smartphoneSledování digitální televize v mobilních zařízeních se již pomalu stává realitou. Jednou z prvních vlaštovek, která má integrovaný DVB-H tuner je i nový smartphone Modeo, který představila společnost Microsoft.

Technologie DVB-H vychází ze standardu DVB-T, má však o poznání nižší spotřebu energie a ke kompresi využívá kodek MPEG-4. Je tedy perfektně ušitá pro přenos videa na smartphony či PocketPC zařízení. Zkratka DVB-H značí anglická slova Digital Video Broadcasting Handheld, což v překladu znamená něco jako ,,digitální video přenos do vašich rukou,,. Tato technologie však nevyužívá služeb UMTS sítí či internetového připojení.

Ale zpět k Modeu, to běží na operačním systému Windows Mobile 5.0, o bezproblémový chod by se měl starat procesor OMAP s taktem 200Mhz. Modeo má k dispozici 128MB ROM a 64MB RAM paměti. Bohužel postrádá podporu UMTS a Wi-Fi, a tak se budeme muset spokojit z klasickou sestavou GSM/GPRS/EDGE. Propojit s ostatními se můžete také technologií Bluetooth 1.2.

Displej nabízí QVGA rozlišení (240×320) a úhlopříčku 2.2″. Fotoaparát je 1.3Mpx a samozřejmě mu nechybí možnost natáčet videonahrávky. Slot pro paměťové karty je typu MicroSD. Modeo vyrábí společnost HTC, avšak zatím není jasné, zda se dostane do oficiálního prodeje. Momentálně se totiž testuje v USA na jejich DVB-H sítích.

Fotografie:
1

2

Zdroj: EngadgetMobile.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku