Cena:

Pozdě, ale přece: přichází jednoduchý jailbreak pro všechny Lumie

Nedobytná pevnost jménem Windows 10 Mobile byla prolomena. Uživatel fóra XDADevelopers s nickem Heathcliff74 aktualizoval svůj nástroj Windows Phone Internals na verzi 2.2, s nímž je nyní možné odemknout jakoukoliv Lumii se systémem Windows 10 Mobile (i starším Windows Phone 8).

Aplikace dokáže odemknout bootloader a obejít zabezpečení, načež lze pak zařízení rootnout. Získáte tak přístup k systémovým složkám a souborům, je možné dělat kompletní zálohy a obnovení systému, či zprovoznit Mass Storage pro snadný přenos souborů mezi smartphonem a počítačem. Kromě toho je možné na Lumie flashovat libovolné ROM třetích stran.

Heathcliff74 vývoji tohoto nástroje věnoval mnoho hodin, avšak poměrně nízký počet zhlédnutí jeho videonávodu jasně hovoří o tom, že o mobilní Windows uživatelé ztratili zájem. Jsme zvědaví, zda se těchto nových možností chopí další vývojáři a připraví pro Lumie s dosluhujícím okenním systémem upravené ROM, ať už založené na Windows, či na jiných systémech.

Aplikace Windows Phone Internals by měla být vydána již brzy, ke stažení bude na stránkách projektu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.