Domů » Bleskovky » Pozdě, ale přece: přichází jednoduchý jailbreak pro všechny Lumie

Pozdě, ale přece: přichází jednoduchý jailbreak pro všechny Lumie

Nedobytná pevnost jménem Windows 10 Mobile byla prolomena. Uživatel fóra XDADevelopers s nickem Heathcliff74 aktualizoval svůj nástroj Windows Phone Internals na verzi 2.2, s nímž je nyní možné odemknout jakoukoliv Lumii se systémem Windows 10 Mobile (i starším Windows Phone 8).

Aplikace dokáže odemknout bootloader a obejít zabezpečení, načež lze pak zařízení rootnout. Získáte tak přístup k systémovým složkám a souborům, je možné dělat kompletní zálohy a obnovení systému, či zprovoznit Mass Storage pro snadný přenos souborů mezi smartphonem a počítačem. Kromě toho je možné na Lumie flashovat libovolné ROM třetích stran.


Heathcliff74 vývoji tohoto nástroje věnoval mnoho hodin, avšak poměrně nízký počet zhlédnutí jeho videonávodu jasně hovoří o tom, že o mobilní Windows uživatelé ztratili zájem. Jsme zvědaví, zda se těchto nových možností chopí další vývojáři a připraví pro Lumie s dosluhujícím okenním systémem upravené ROM, ať už založené na Windows, či na jiných systémech.

Aplikace Windows Phone Internals by měla být vydána již brzy, ke stažení bude na stránkách projektu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz

Po prečítaní článku som hned vedel aký autor to písal :D

imperator
Anonym
imperator

Chudší fred durst

pogo8303
Anonym
pogo8303

Hlavně ten úvodní obrázek z aprílové aplikace „ms-dos“ je trošku mimo. Co bude pan autor dělat až zrecykluje všechno o WP/WM? Už vím, začne to recyklovat znovu.

Tedy
Uživatel
Tedy

S křížkem po funuse a počet shlédnutí hovoří za vše.
Může se to někomu hodit, kdyby chtěl flashnout upravenou CustomROM, pokud se jí tedy bude někdo vůbec zabývat.
Na WM pochybuji a nějakou s androidem….to se vyplatí koupit telefon přímo s ním.

Skylark
Uživatel
Skylark

Takze WP7.x je stale nejbezpecnejsi system na svete.

harry
Anonym
harry

:D … to asi jo, ale nepodpora a odstranění nejvíce používaných aplikací ze store ho řadí po bok tlačítkových telefonů, bohužel.. ;-)