Domů » Bleskovky » Používáte Windows 7? V lednu vás vyruší celoobrazovková výzva k upgradu

Používáte Windows 7? V lednu vás vyruší celoobrazovková výzva k upgradu

V tomto týdnu byla ukončena podpora systému Windows 10 Mobile, na jaře příštího roku postihne stejný osud i oblíbený desktopový systém Windows 7. Ten je rovněž aktuálně ve fázi rozšířené podpory, která bude nadobro ukončena 14. ledna; v tento den pravděpodobně vyjde poslední balíček záplat, další budou chodit pouze firmám, které si zaplatily prodlouženou podporu.

windows 7

Upozornění o skončené podpoře

Zatím poslední zaplátovací balíček z tohoto týdne naznačuje, co mohou uživatelé Windows 7 v lednu očekávat. Na všech edicích Windows (Starter, Home, Premium, Professional i Ultimate) se bude od 15. ledna objevovat celoobrazovkové upozornění, že systém není nadále podporován. Upozornění bude vyžadovat interakci, v nabídce budou následující tři volby:


  • Připomenout později
  • Další informace
  • Už nikdy nepřipomínat

Upozornění se nebude objevovat pouze na počítačích připojených do domény, nebo těch, které běží v režimu kiosku.

Zatím se zdá, že Microsoft nebude uživatele nutit k přechodu na novější verze, jenom je upozorní na to, že používají deset let starý systém, který není schopný zajistit potřebou bezpečnost, rychlost a spolupráci s nejnovějším hardwarem. Zatím není jasné, zda Microsoft pro uživatele připraví nějaké zvýhodnění, pokud se rozhodnou přejít na nejnovější Windows 10.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarda_H
Anonym
Jarda_H

Jaké zvýhodnění? Upgrade ze 7 na 10 je zdarma!

Ondřej
Anonym
Ondřej

Přesně tak, stále naprosto zdarma skrze media creation tool od MS..

David
Anonym
David

Jsem to takto zkoušel a upgrade se neprovede. Hlásí to, že tento způsob upgrade není podporován… Zkoušel jsem to na 3ks WIN7… Mohu to nějak obejít? Díky.