Domů » Bleskovky » Používáte Windows 7? V lednu vás vyruší celoobrazovková výzva k upgradu

Používáte Windows 7? V lednu vás vyruší celoobrazovková výzva k upgradu

V tomto týdnu byla ukončena podpora systému Windows 10 Mobile, na jaře příštího roku postihne stejný osud i oblíbený desktopový systém Windows 7. Ten je rovněž aktuálně ve fázi rozšířené podpory, která bude nadobro ukončena 14. ledna; v tento den pravděpodobně vyjde poslední balíček záplat, další budou chodit pouze firmám, které si zaplatily prodlouženou podporu.

windows 7

Upozornění o skončené podpoře

Zatím poslední zaplátovací balíček z tohoto týdne naznačuje, co mohou uživatelé Windows 7 v lednu očekávat. Na všech edicích Windows (Starter, Home, Premium, Professional i Ultimate) se bude od 15. ledna objevovat celoobrazovkové upozornění, že systém není nadále podporován. Upozornění bude vyžadovat interakci, v nabídce budou následující tři volby:

  • Připomenout později
  • Další informace
  • Už nikdy nepřipomínat

Upozornění se nebude objevovat pouze na počítačích připojených do domény, nebo těch, které běží v režimu kiosku.

Zatím se zdá, že Microsoft nebude uživatele nutit k přechodu na novější verze, jenom je upozorní na to, že používají deset let starý systém, který není schopný zajistit potřebou bezpečnost, rychlost a spolupráci s nejnovějším hardwarem. Zatím není jasné, zda Microsoft pro uživatele připraví nějaké zvýhodnění, pokud se rozhodnou přejít na nejnovější Windows 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jaké zvýhodnění? Upgrade ze 7 na 10 je zdarma!

    • Přesně tak, stále naprosto zdarma skrze media creation tool od MS..

    • Jsem to takto zkoušel a upgrade se neprovede. Hlásí to, že tento způsob upgrade není podporován… Zkoušel jsem to na 3ks WIN7… Mohu to nějak obejít? Díky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).