Cena:

Používáte Nokii 9 PureView? Tahle zpráva vás rozhodně nepotěší

Nokia 9 PureView recenze

Po oznámení návratu značky Nokia čekali věrní fanoušci poměrně dlouho na pořádný vlajkový model. Ten přišel v podobě Nokie 9 PureView, nicméně místo nadšených reakci vzbudil spíše rozpaky. Šest fotoaparátů sice dokázalo na první pohled zaujmout, jejich pomalost už ale smartphonu ke cti nesloužila, stejně jako starší čipset.

Nokia 9 PureView recenze
Nokia 9 PureView byla pozoruhodnou vlajkovou lodí roku 2019. Sázka na odlišný fotoaparát však nevyšla a jednalo se o prodejní propadák.

Čím se Nokia pyšnila a stavěla na něm do značné míry svůj marketing, byla minimálně dvouletá softwarová podpora. Na trh přišla Nokia 9 PureView s Androidem 9 a zákazníci se těšili, že dostanou alespoň Android 11. Nyní ale musejí spolknout hořkou pilulku – jediný vlajkový model obnovené značky Nokia Android 11 nedostane.

Nokia 9 PureView 07
Pokud jste čekali na Android 11, budete bohužel zklamáni

O zrušení plánované aktualizace na Android 11 informovala polská pobočka Nokie. Finská společnost své rozhodnutí zdůvodnila tím, že pokročilé funkce fotoaparátů Nokie 9 PureView nejsou s Androidem 11 kompatibilní, čímž by telefon přišel o jednu z hlavních předností.

Místo Androidu 11 sleva na nový telefon

Polská Nokia zároveň nabídla zájemcům o aktualizaci 50% slevu na smartphone Nokia XR20 či jiné zařízení z řady Nokia X. Dá se očekávat, že finská společnost podobnou nabídku v blízké době ohlásí pro všechny trhy, na kterých působí.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.