TOPlist

Používáte Netflix? Tahle novinka potěší každého Čecha

flat screen television displaying Netflix logo
  • Úpravy titulků na Netflixu dorazily i na chytré televize
  • Dosud bylo možné změnit jejich vzhled pouze přes webové rozhraní
  • Filmy a seriály s titulky sleduje čím dál tím více diváků

Streamovací služba Netflix patří mezi nejpopulárnější platformy na našem trhu, nicméně lokalizovaného obsahu nabízí méně, než by se tuzemskému diváku líbilo. Nejeden fanoušek filmů a seriálů je tak odkázán na titulky. Ty ovšem mohou celý zážitek citelně poškodit, pokud jsou příliš malé či špatně čitelné. Proto Netflix nyní přichází s možností přímo během sledování upravit velikost a styl titulků na míru také pro své diváky na televizích.

Zvolit si lze jednu ze tří velikostí a tu následně podpořit volbou jednoho ze čtyř různých stylů. Konkrétně mohou být bílé titulky na průhledném pozadí, bílé titulky na černém pozadí, žluté titulky na černém pozadí nebo černé titulky na bílém pozadí. Ačkoli bychom uvítali širší možnosti úpravy vzhledu a stylu titulků, i tato základní možnost jistě mnoha lidem usnadní život.Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.comNepřehlédněte

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (8. 3. 2023)

Upravit vzhled titulků Netflix umožňuje skrze webové rozhraní, nicméně globální uvolnění úprav také pro televizory je jistě vítaným přídavkem vzhledem k tomu, že až 70 procent uživatelů konzumuje obsah platformy právě na chytrých televizorech a na multimediálních centrech. Kroky k lepší čitelnosti titulků ale nepomáhají jen lidem s handicapem, ale také běžným divákům – kvalita zvuku u audiovizuální produkce totiž v posledních letech výrazně klesá. Podle výzkumu Preply minimálně 50 procent Američanů sleduje filmy a seriály s titulky, přičemž mezi generací Z je tento trend dosahuje až 70 procent.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku