TOPlist

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (8. 3. 2023)

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Jako každý týden, i tentokrát vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co se v následujících sedmi dnech podívá do oblíbené streamovací služby Netflix. Premiéry se tradičně dočká celá řada filmů a seriálů, avšak ne všechny stojí za vaši pozornost. Které byste naopak neměli minout?

MH370: Ztracené letadlo (MH370: The Plane That Disappeared)

  • Datum premiéry 1. řady: 8. 3. 2023
  • Režie: Louise Malkinson

V roce 2014 zmizelo beze stopy letadlo s 239 lidmi. Dokumentární seriál o jedné z největších novodobých záhad – letu MH370. Let Malajských aerolinek z Kuala Lumpur do Pekingu měl být naprostou rutinou, nicméně krátce po vzletu v roce 2014 letadlo zmizelo z radaru nadobro. Dokumentární série MH370: Ztracené letadlo se pokusí přijít této záhadě na kloub.

Letecké katastrofy a záhady se nestávají příliš často, nicméně pokud se již nějaká odehraje, většinou stojí za pozornost. To je také případ letu MH370, jehož záhadné zmizení nepřestává udivovat. Havarovalo? Bylo uneseno? Nebo se s ním stalo něco úplně jiného? Minidokumentární série se pokusí nejen na tyto otázky odpovědět.

Luther: Pád z nebes (Luther: The Fallen Sun)

  • Datum premiéry: 10. 3. 2023
  • Hrají: Idris Elba, Cynthia Erivo, Andy Serkis, Dermot Crowley, Thomas Coombes

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uteče z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. Idris Elba znovu září v kultovní roli, která mu vynesla Zlatý glóbus a čtyři nominace na cenu Emmy.

Seriál Luther přišel v roce 2010 jako zjevení. Skvělý herec Idris Elba se představil jako detektiv John Luther na BBC, přičemž se prakticky okamžitě stal miláčkem nejen kritiků, ale také divácké veřejnosti (ČSFD: 86 %). Nyní se detektiv vrací na stříbrné plátno v celovečerním snímku Luther: Pád z nebes, aby vyřešil vraždy sériového vraha, které mu nedají spát.

Outlast

  • Datum premiéry 1. řady: 10. 3. 2023

Šestnáct soutěžících bojuje v náročných podmínkách aljašské divočiny o šanci vyhrát velké peníze. Aby ale tihle vlci samotáři uspěli, musí umět táhnout za jeden provaz. Netflix se pouští do novodobé adaptace soutěží, ve které jde nejen o pohádkovou výhru, ale také o samotné přežití, tentokrát v prostředí drsného amerického státu Aljaška.

https://www.youtube.com/watch?v=mQ4a-H5wvPM

Jeden milion dolarů. to je částka, která čeká na vítěze soutěže Outlast. Ačkoli se jedná o lákavou výhru, kterou může vyhrát jen jeden, bez pomoci ostatních soutěžících se do cíle nedostanou. Soutěžní seriál slibuje nejen napínavé osobní dramata, ale také pohledy na nezaměnitelnou divočinu nejseverněji položeného amerického státu.

Pěkně daleko (Faraway)

  • Datum premiéry: 8. 3. 2023
  • Hrají: Naomi Krauss, Goran Bogdan, Adnan Maral, Artjom Gilz

Máma od rodiny vyrazí na jeden z chorvatských ostrovů, kde zdědila dům. Na téhle spontánní výpravě pak znovu najde radost ze života a možná i novou lásku. Romantická komedie režisérky Vanessy Jopp („The Space Between the Lines“), ve které hrají Naomi Krauss a Goran Bogdan.

Romantických komedií není nikdy dost. Premisa filmu Pěkně daleko je sice jednoduchá, nicméně o kompletní změně prostředí a životního stylu, který hlavní protagonistce má přinést kýženou radost ze života, je pro tento žánr typickým námětem. Náhodné setkání s tajemným cizincem, do kterého se hrdinka zaminuje, je poté vytouženou třešničkou na dortu.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku