Domů » Bleskovky » Potvrzeno: známe datum představení modelové řady Huawei Mate 30

Potvrzeno: známe datum představení modelové řady Huawei Mate 30

Společnost Huawei obvykle své podzimní vlajkové lodě představovala v říjnu, avšak letos zřejmě zvládla vývoj urychlit a smartphony řady Mate 30 ukáže dříve – už 19. září v Mnichově.

Oficiální pozvánce vévodí kruh nápadně připomínající ohraničení fotomodulu smartphonu Huawei Mate 30 Pro, který jsme již měli možnost spatřit na několika renderech. Ještě před mnichovskou akcí Huawei představí nový čipset Kirin 990, který bude smartphony řady Mate 30 pohánět; mělo by se tak stát už příští týden v rámci veletrhu IFA v Berlíně.

huawei mate 30 pro 1

Huawei bude chtít s řadou Mate 30 opět dokázat, že patří na technologickou špičku mezi výrobci smartphonů, avšak současná obchodní válka mezi USA a Čínou vnese do premiéry několik otazníků. Ten největší se bude týkat operačního systému; podle Google totiž Huawei nemá právo využít operačního systému Android s aplikacemi a službami od Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23
Online

Včera jsem kdesi četl, že to není otazník, ale jistota. Otázkou je, kdo si telefon bez Google služeb (mimo Čínu) koupí.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Ja s tým nemám problem. Kludne si ho kúpim az nebude funkčná moja lumia… 😁

Michal
Anonym
Michal
Offline

No kup a jako bonus ti k tomu přibalíme sochu Koněva, ať to máš komplet😀

Gustav H.
Anonym
Gustav H.
Offline

Neverim ze by to vydali bez podpory Google. Do vydani se to jeste zmeni tak jak to bylo u Honoru. Zase tak cerne bych to nevidel.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Michal. Ked ti to urobi radosť pribal mi tam aj trumpa, stalina, sadama, kennediho a iných velikanov 😆 mne je to totiž jedno.

uni
Uživatel
uni
Offline

Redakce: Jestli je otázka OS a nesmí být užít Android, je téma Google irelevantní, tak jako tak Google aplikace mimo iOS a Android nemá. Tedy asi je něco pro OS v televizích, ale to asi nebude téma.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Uni android moze byt použitý. Služby google nie

uni
Uživatel
uni
Offline

No článek předestírá otázku OS…