Domů » Bleskovky » Potvrzeno: známe datum představení modelové řady Huawei Mate 30

Potvrzeno: známe datum představení modelové řady Huawei Mate 30

Společnost Huawei obvykle své podzimní vlajkové lodě představovala v říjnu, avšak letos zřejmě zvládla vývoj urychlit a smartphony řady Mate 30 ukáže dříve – už 19. září v Mnichově.

Oficiální pozvánce vévodí kruh nápadně připomínající ohraničení fotomodulu smartphonu Huawei Mate 30 Pro, který jsme již měli možnost spatřit na několika renderech. Ještě před mnichovskou akcí Huawei představí nový čipset Kirin 990, který bude smartphony řady Mate 30 pohánět; mělo by se tak stát už příští týden v rámci veletrhu IFA v Berlíně.

huawei mate 30 pro 1

Huawei bude chtít s řadou Mate 30 opět dokázat, že patří na technologickou špičku mezi výrobci smartphonů, avšak současná obchodní válka mezi USA a Čínou vnese do premiéry několik otazníků. Ten největší se bude týkat operačního systému; podle Google totiž Huawei nemá právo využít operačního systému Android s aplikacemi a službami od Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
58 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments