Domů » Bleskovky » Potvrzeno: OnePlus 5 a 5T se mohou těšit na Android Q

Potvrzeno: OnePlus 5 a 5T se mohou těšit na Android Q

Společnost OnePlus si zaslouží pochvalu za příkladnou softwarovou podporu pro svoje smartphony. V minulém týdnu například vyšla aktualizace na Android 9.0 Pie pro modely OnePlus 3 a 3T, přestože první z nich spatřil světlo světa před třemi roky. Podobně štědrá bude čínská značka i k modelům OnePlus 5 a 5T.

oxygen

Tyto telefony byly představeny v roce 2017, přesto se mohou těšit na chystaný Android Q, který vyjde patrně někdy koncem letošního léta. OnePlus na svém blogu popisuje, že tyto telefony (společně s OnePlus 6 a 6T) s Androidem Q dostanou většinu novinek, kterými se pyšní nejnovější modely OnePlus 7 a 7 Pro. Jsou jimi:

  • Fnatic Mode – herní mód, kdy dojde ke zvýšení výkonu, zablokování všech vyrušujících prvků a k přidělení maximální priority ve využívání sítě
  • Zen Mode – 20minutové omezení funkcí telefonu, povolen je pouze fotoaparát a tísňová volání
  • Screen Recorder – starší telefony OnePlus dostanou schopnost natáčet dění na obrazovce

modesrecorder

  • Rychlé odpovědi naležato – pokud vám při sledování videa nebo hraní hry vyskočí notifikace s příchozí zprávou, můžete si celou konverzaci zobrazit v režimu naležato a zároveň pokračovat v činnosti

quickreply

  • DC dimming – jedná se o alternativní metodu pro nastavení jasu obrazovky realizovaná změnou výkonu pro napájení obrazovky. U nízkého jasu se takto dá předcházet blikání obrazovky.
  • RAM boost – tato funkce inteligentně přiděluje kapacitu RAM podle využívání jednotlivých aplikací.
  • boostdc

Všechny zmíněné novinky nejprve přistanou na smartphonech OnePlus 6 a 6T, ty se už dokonce dočkaly otevřené beta verze, která některé z nich (Zen Mode a Screen Recorder) obsahuje. Veřejné testování Androidu Q na OnePlus 5 a 5T prozatím zahájeno nebylo, zatím ani neexistují žádné oficiální termíny. Je ale pozitivní, že se i tyto telefony všech výše uvedených novinek dočkají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).