Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Motorola brzy představí ohebný smartphone

Potvrzeno: Motorola brzy představí ohebný smartphone

Veletrh MWC přinesl první smartphony s ohebným displejem. Přestože první z nich mají jít na pulty obchodů už za několik týdnů, zatím jsme si nemohli na žádný z nich sáhnout; výrobci mají patrně ještě co ladit. Ohebný smartphone připravuje i značka Motorola, jeho příchod potvrdil viceprezident globálních produktů Dan Dery.

Ten v rozhovoru pro server Engadget potvrdil, že vývoj ohebného smartphonu začal před dlouhou dobou a již vznikla spousta iterací. Některé prototypy odhalilo Lenovo v roce 2016 na vývojářské konferenci, od té doby jsme se však novějších konceptů nedočkali. Teprve letos se objevily obrázky z patentové přihlášky, které naznačují reinkarnaci legendární značky Motorola RAZR.

Motorola RAZR či telefon s dvakrát ohebným displejem

Telefon od Motoroly se bude patrně od Samsungu Fold nebo Huawei Mate X lišit, patrně bude mít v otevřeném stavu proporce standardního smartphonu, který půjde přehnout na dvě poloviny. Dan Dery uvedl, že v Motorole testovali OLED displeje překryté plastovou folií, ale toto řešení se ukázalo být velmi náchylné na poškrábání.

Umístit takový displej na vnější stranu by znamenalo velmi rychlou degradaci jeho ochranné vrstvy, z tohoto důvodu jej bude mít chystaný smartphone Motorola umístěný uvnitř. Zvažovány jsou i jiné form-factory; například zařízení s displejem ohnutým na dvou místech (tvar Z), avšak ty jsou technicky hůře proveditelné, a proto zřejmě dorazí později, jestli vůbec.

A kdy se ohebného smartphonu Motorola dočkáme? Dery prozradil, že Motorola nemá v úmyslu přicházet později než ostatní. Dočkat bychom se tak mohli už někdy v polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Všichni známější výrobci se začínají přehánět kdo dřív a komu se lépe povede tuto revoluci začít ale stále nevím jaký to bude mít přínos.
  Mě osobně tohle nic neříká, ano ke to zajímavé, působivé ale prakticky přínos je por mě mizivy.
  Možná až něco vyzkouším změním názor, jinak stále zůstávám věrný „pevné“ klasice.

  • Když už chtěl bych reinkarnaci původních RAZR V3/V3i či V8/V9 klasika s leptanou klávesnici a výbavou poplatnou dnešním trendům, ani OS by to nemuselo mít, stačí nějaký propertialni systém.
   Nedávno byly články ze se Motorola by Lenovo snad něco chystá uvést ale zatím ticho po pěšině.
   RAZR naposledy V8 mi chybí a celkem dost, když nebude zbyti seženu nějaký repas z UK stránek, něco jsme. Zahlédl

 2. Ještě trochu a budem tu mít telefon z filmu Her: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).