Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Motorola brzy představí ohebný smartphone

Potvrzeno: Motorola brzy představí ohebný smartphone

Veletrh MWC přinesl první smartphony s ohebným displejem. Přestože první z nich mají jít na pulty obchodů už za několik týdnů, zatím jsme si nemohli na žádný z nich sáhnout; výrobci mají patrně ještě co ladit. Ohebný smartphone připravuje i značka Motorola, jeho příchod potvrdil viceprezident globálních produktů Dan Dery.

Ten v rozhovoru pro server Engadget potvrdil, že vývoj ohebného smartphonu začal před dlouhou dobou a již vznikla spousta iterací. Některé prototypy odhalilo Lenovo v roce 2016 na vývojářské konferenci, od té doby jsme se však novějších konceptů nedočkali. Teprve letos se objevily obrázky z patentové přihlášky, které naznačují reinkarnaci legendární značky Motorola RAZR.

Motorola RAZR či telefon s dvakrát ohebným displejem

Telefon od Motoroly se bude patrně od Samsungu Fold nebo Huawei Mate X lišit, patrně bude mít v otevřeném stavu proporce standardního smartphonu, který půjde přehnout na dvě poloviny. Dan Dery uvedl, že v Motorole testovali OLED displeje překryté plastovou folií, ale toto řešení se ukázalo být velmi náchylné na poškrábání.

Umístit takový displej na vnější stranu by znamenalo velmi rychlou degradaci jeho ochranné vrstvy, z tohoto důvodu jej bude mít chystaný smartphone Motorola umístěný uvnitř. Zvažovány jsou i jiné form-factory; například zařízení s displejem ohnutým na dvou místech (tvar Z), avšak ty jsou technicky hůře proveditelné, a proto zřejmě dorazí později, jestli vůbec.

A kdy se ohebného smartphonu Motorola dočkáme? Dery prozradil, že Motorola nemá v úmyslu přicházet později než ostatní. Dočkat bychom se tak mohli už někdy v polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments