Potvrzené premiéry: Xiaomi 12 dorazí ještě letos, OnePlus 10 Pro v lednu

OnePlus 10 Pro

Prvním představeným smartphonem s čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 se stala Motorola Edge X30, brzy tento mobilní procesor najdeme v telefonech dalších značek. Už zanedlouho své přírůstky ukáží společnosti Xiaomi a OnePlus.

Xiaomi 12 to stihne ještě letos

Loňský model Xiaomi Mi 11 byl představen 28. prosince, pro premiéru jeho nástupce zvolil čínský výrobce stejné datum. Na rozdíl od loňského roku bychom se neměli dočkat jednoho, ale rovnou dvou modelů; pravděpodobně základního Xiaomi 12 a vybavenější varianty Xiaomi 12 Pro.

Xiaomi 12 2 1

Z oficiální pozvánky se zdá, že mezi oběma telefony bude výrazný rozdíl zejména ve velikosti, spekuluje se, že základní Xiaomi 12 dostane „pouze“ 6,2palcový displej.

Xiaomi 12 1 1

Oba telefony bude pohánět vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, který zajistí vysoký výkon; podle prvních benchmarků by měl oproti Snapdragonu 888 Plus narůst přibližně o 10 procent.

OnePlus 10 Pro dorazí netradičně brzy

Nezvykle brzy letos dorazí i smartphone OnePlus 10 Pro. Zatímco pro jeho předchůdce výrobce vybíral jarní termíny, chystaný model bude představen už v lednu. Oficiálně to prozradil šéf firmy na čínské mikroblogovací síti Weibo.

OnePlus 1

Před nedávnem se na internetu objevily pozvánky, na nichž značka OnePlus lákala na tiskovou konferenci 5. ledna v rámci veletrhu CES, může se tedy stát, že OnePlus 10 Pro bude představen právě na této akci. Jiné hlasy ale tvrdí, že v lednu bude odhalena pouze čínská varianta tohoto modelu, zatímco globální premiéra se odehraje později.

Tak jako tak by měl být OnePlus 10 Pro v lednu představen, ať už v Pekingu, nebo ve Vegas.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku