Poskytujete pomoc uprchlíkům z Ukrajiny? Dejte o tom vědět v Mapách Google

Ukrajinská vlajka v davu lidí

Společnost Google v souvislosti s humanitární krizí na Ukrajině oznámila spuštění nových funkcí v Mapách Google a ve vyhledávání. Hotely mohou ve svém firemním profilu uvádět, že nabízejí ubytování pro uprchlíky zdarma nebo se slevou. Firmy zase mohou do svého firemního profilu ve vyhledávání a na Mapách Google přidávat informace, že poskytují pomoc v nouzi.

Podniky tak mohou upozornit například na nejrůznější bezplatné zboží nebo služby, provoz sběrných nebo distribučních center pro humanitární pomoc nebo nabídky práce pro uprchlíky, dopravy či příležitosti pro dobrovolníky. Více informací o pomoci je pak možné uvést i formou příspěvku přímo ve firemním profilu.

Moje firma na Googlu Pomoc v nouzi
Nová funkce Pomoc v nouzi rychle ukáže, které firmy a hotely nabízí pomoc uprchlíkům

Uživatelé v České republice mohou již nyní v Mapách Google nalézt krajská asistenční centra pro uprchlíky z Ukrajiny. Ve spolupráci s místními autoritami v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Rumunsku a v Maďarsku bylo přidáno celkem již více než sto center pro uprchlíky v těchto zemích.Ukrajinská vlajkaNepřehlédněte

Google pomáhá na Ukrajině, kromě peněz přispívá ochranou klíčových služeb

Po vypuknutí války Google také spustil systém SOS varování ve Vyhledávání po celé Ukrajině. Tamním lidem, kteří hledají informace o možnostech evakuace, se zobrazuje upozornění odkazující na zdroje OSN pro uprchlíky a žadatele o azyl. Na žádost, a za pomoci ukrajinské vlády, zavedl Google do telefonů Android na Ukrajině systém upozornění Air Raid Alerts. Tato funkce doplňuje stávající systémy varování před nálety v zemi a je založena na výstrahách, které již vydává ukrajinská vláda.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku