TOPlist

Posíláte přes WhatsApp fotky nebo soubory? Tahle změna se vám bude líbit

Person in Blue Denim Jacket Holding Black Smartphone
  • WhatsApp čeká změna vzhledu klíčové nabídky
  • Podoba je čistější a ikony dostaly rovné hrany a zaoblené rohy
  • Z funkčního hlediska žádné změny nedorazí

WhatsApp je jednou z nejoblíbenějších komunikačních aplikací na světě a dlouho byl považován také za tu nejpokročilejší. Ačkoli tento status už nějakou dobu neplatí, Meta investuje velké množství prostředků k tomu, aby WhatsApp dohnal konkurenci v podobě Signalu či Telegramu. Tentokrát se mají uživatelé dočkat redesignu nabídky pro zasílání příloh, která v současné podobě funguje už možná příliš dlouho.

Server WABetaInfo objevil v beta verzi aplikace pro Android s označením v2.23.6.17 změnu podoby právě této nabídky. Redesign se objevil již začátkem tohoto měsíce v betě pro iOS a jeho testovaní naznačuje, že Meta se blíží ostrému spuštění mezi běžné uživatele. Podoba nabídky pro sdílení příloh se nikterak zásadně nezmění, avšak její podoba bude výrazně modernější a proměnou projdou také samotné ikony. Vypíchnout musíme především zvětšení ikon a úbytek volného prostoru kolem nich, což by mělo přispět k rychlejšímu a pohodlnějšímu ovládání.

Z hlediska funkcionality se bohužel nedočkáme žádných změn či novinek, alespoň ne v této verzi bety. Uživatelé se tak budou muset spokojit pouze s kosmetickou změnou, která sice byla už delší dobu potřeba. Doufejme, že do budoucna přinese Meta také některá funkční vylepšení, které by si WhatsApp jistě zasloužil.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku