Domů » Bleskovky » Portrétní režim z Pixelu 2 si můžete vyzkoušet i na starších smartphonech od Google

Portrétní režim z Pixelu 2 si můžete vyzkoušet i na starších smartphonech od Google

Výrobci smartphonů se neustále snaží vylepšovat fotoaparáty v telefonech tak, aby snímky z nich vycházející vypadaly, pokud možno „jako ze zrcadlovky“. Bohužel v mnoha oblastech již došlo k těsnému kontaktu se zdí s názvem fyzikální zákony, a tak se společnosti snaží najít cestu skrze softwarová vylepšení a umělou inteligenci.

Jedním z příkladů je portrétní režim, který má zachytit detailní obličej fotografovaného s rozostřeným pozadím za ním. Na tyto hrátky je však optika mobilních telefonů krátká, a tak nastupuje do hry jiný hardware (obvykle druhá čočka fotoaparátu) a software. Jeden z nejlepších portrétních režimů má v současnosti druhá generace smartphonů Google Pixel, a to i přesto, že jejich fotoaparáty disponují pouze jednou čočkou. Google v jejich případě nasadil strojové učení a pokročilé algoritmy, díky čemuž lze portrétní režim využívat i u přední kamerky. Pokud však nevlastníte Pixel 2 nebo 2 XL, nezoufejte; portrétní režim v podání algoritmů Google si můžete vyzkoušet i u starších telefonů.

Vývojář Charles Chow dokázal z originální aplikace Google Camera portrétní režim vyextrahovat (v minulosti se mu to povedlo i s HDR+ a dalšími funkcemi), a vydal upravené APK aplikace, které lze rozjet i telefonech Google Pixel, Pixel XL, Nexus 6P a Nexus 5X. APK s názvem Camera NX 7.3 lze stáhnout z těchto stránek. Portrétní režim od Google si ale mohou díky jinému členovi XDA Arnova8G2 vyzkoušet i majitelé následujících zařízení:

  • Xiaomi Mi 5/5s běžící na LineageOS
  • OnePlus 3 nebo 3T se systémem Oxygen OS 5
  • Moto G5s Plus
  • Samsung Galaxy Note 8 s poslední beta Oreo ROM

Upravený APK soubor založený na původním od Charlese Chowa si můžete stáhnout odsud. V obou případech je nutné mít v telefonu aktivovanou instalaci aplikací z cizích zdrojů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).