Domů » Bleskovky » Portace WebOS je dostupná pro některé telefony Nexus pod názvem LuneOS

Portace WebOS je dostupná pro některé telefony Nexus pod názvem LuneOS

Systém WebOS, který v roce 2009 uvedla společnost Palm, měl ve světě smartphonů a tabletů jepičí život. Počet mobilních zařízení s tímto nadějným systémem nevzniklo mnoho, aktuálně je možné webOS spatřit v chytrých televizorech od LG. Díky jeho open source licenci jej však komunita fanoušků smartphonů umřít nenechává a připravuje jeho portace na některé modely pod jménem LuneOS.

  

Aktuální seznam podporovaných modelů zahrnuje tablet HP TouchPad, který na trh s webOS přišel a dále smartphony Samsung Galaxy Nexus, Google Nexus 4 a Nexus 7 (Wi-Fi edice, 2012). Vývojový tým LuneOS se nyní chystá zaměřit především na Nexus 4 a HP TouchPad, nicméně jeho členové doufají, že se k nim přidají podobní nadšenci a pomohou jim vytvářet portace WebOS i na další hardware. Pokud vlastníte jedno z výše vyjmenovaných zařízení a máte chuť LuneOS vyzkoušet, navštivte stránky projektu, kde se můžete dozvíte více.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).