Domů » Bleskovky » Populární chatový klient Viber se dočkal aplikace pro PC a Mac

Populární chatový klient Viber se dočkal aplikace pro PC a Mac

Chatovací služby jako WhatsApp, WeChat a Viber jsou velmi populární a očekává se, že letos předběhnou SMS v objemu poslaných zpráv. CEO WhatsApp se nedávno nechal slyšet, že nemají v plánu podporovat stolní PC a v dohledné době ani tablety, zůstává tak pouze na chytrých telefonech. Otázka je, zdali tuto strategii můžeme považovat za nejlepší, tvůrci aplikace Viber si to nemyslí a přinášejí programy určené pro Windows PC a Mac. Aplikace zahrnuje podporu hlasových hovorů, včetně možnosti užít video, a synchronizuje zprávy napříč všemi podporovanými platformami. Viber věří, že je důležité být dostupný na každé platformě a překročit hranice chytrých telefonů, v současnosti má okolo dvouset milionů uživatelů, což slouží jako dobrá základna.

Viber pro PC působí jako odlehčená moderní verze Skype. Aplikace je velmi jednoduchá a zatím nepodporuje některé funkce, které mají v blízké budoucnosti přibýt. Její jednoduchost ocení všichni, kteří tráví hodiny před počítačem a nepotřebují přeplacené programy, v horším případě s reklamou. Viber tak získává výhodu před konkurenčními chatovacími programy, které zůstávají pouze na mobilních zařízeních. Staví se tak přímo proti Skype, který má velkou uživatelkou základnu, ale jeho PC aplikace má daleko k dokonalosti a jednoduchosti, zároveň je chování jeho mobilních klientů často velmi pochybné. Speciálně ve vztahu k výdrži zařízení, Skype je schopný ji snížit až o desítky procent.

Viber pro PC a Mac můžete stahovat z tohoto odkazu.

David Podzimek

10 komentářů

 1. „synchronizuje zprávy napříč všemi podporovanými platformami“

  Nesynchronizuje. Na PC1 jsem napsal nejake zpravy. Objevily se na mobilu. Naintaloval jsem Viber do PC2. Zadne zpravy, zadna historie.

  • David Podzimek

   Já mám podobný problém. V PC1 mám vše, v telefonu taky a v PC2 nemám ani kontakty. Doufám, že jsou to chybky spojené s tím, že je aplikace nová.

   V době psaní článku jsem měl Viber telefonu a PC1 a vše vypadalo v pořádku. Zároveň by to tak mělo fungovat dle oficiální zprávy.

  • Navíc tam nefungují ani smajlici či stickery.

 2. Jako kdyby na tom viber byl s baterkou líp :-)

  kolegovi to na iPhone udělá taky odhadem kolem 20% dolů..

  • David Podzimek

   To je nepříjemné, já na Androidu nepozoruji rozdíl oproti WhatsApp, chci ho zkusit i na Windows Phone, ale zatím sem se ne odhodlal.

  • Na Windows Phone to nemá na baterku žádný vliv. Na pozadí neběží a zapíná se jen v případě potřeby.

  • Já teda nevím co má za verzi systému a app kolega od Mimonauta ale mi to baterku nějak závratně nežere, určitě ne 20%, ale je pravda, že na něm nevisím 24 hod. denně :)

  • Viber na iPhone rozhodne neshodi baterku o 20 %. To je naprostý blábol.

 3. gogo (neregistrovaný)

  Bohužel nefunguje pokud nemáte Viber v telefonu, na rozdíl od Skype :-(

 4. Až bude W8 verze, tak nad tím zapřemýšlím, ale desktop si tím zasírat nebudu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).