Domů » Bleskovky » Pokles ceny: 16GB Nexus 4 seženete za méně než 10 tisíc korun

Pokles ceny: 16GB Nexus 4 seženete za méně než 10 tisíc korun

Aktuálně poslední referenční smartphone Google, model Nexus 4, vyrobený jihokorejským gigantem LG, se na náš trh dostal se značným zpožděním. Nedočkavci, kteří si tento velmi povedený přístroj chtěli pořidit, tak učinili již dříve, všemi možnými i nemožnými způsoby z německého či amerického Google Play, nebo na britském trhu. Do Čech se tak dostalo mnoho desítek kusů tohoto smartphonu. I s dovozem telefon vyšel výrazně levněji, než za kolik se začal na jaře letošního roku prodávat u nás. Původní cena se pohybovala lehce pod hranicí 13 tisíc Kč, což nebylo zrovna dvakrát příznivé.

Nyní cena Nexus 4 spadla pod magickou hranici 10 000 Kč. Přístroj se tak dostává do teritoria smartphonů vyšší střední třídy, oproti kterým má rozhodně co nabídnout a zároveň na úroveň loňských top modelů, jako je Samsung Galaxy SIII, HTC One X nebo Sony Xperia T. Oproti nim naopak nabízí zkušenost s čistým Androidem, která je díky rychlosti a plynulosti systému mnohdy k nezaplacení. Zároveň se Nexus 4 těší vysoké oblibě u různých vývojářů custom ROM, takže si s ním vyhrajete až až.

Cena Nexusu 4 spadla pod 10 tisíc Kč. Podívejte se, kde jej pořídíte nejlevněji…

Pokud jste tedy doposud váhali s nákupem a odrazovala vás vyšší pořizovací cena, nyní už nemusíte. Nexus 4 pod deset tisíc Kč nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon. Jen pozor na 8 GB variantu, která je oproti 16 GB jen o pár set korun levnější, tudíž se rozhodně nevyplatí.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

9 komentářů

 1. JohnSaw (neregistrovaný)

  jo no, kupil som ho za 473€ asi 2tyzdne dozadu -.-

 2. Phil.cz (neregistrovaný)

  V Německém Mediamarkt jej mívaj za €329.

 3. Kupovali jsme jich několik z německého Google Play. 16 GB vyšel na cca 9 500 Kč a 8 GB o 1 000 Kč levněji. Vše i s dopravou až domů.

 4. Michal Ostrava (neregistrovaný)

  Podle mě pořád moc.

 5. erč (neregistrovaný)

  asi top android telefon :D

  • rony (neregistrovaný)

   Ty asi vůbec netušíš co to Android je, když máš tak zoufalý komentáře… kam se na tenhle telefon hrabe Apple.. tohle je špicka bez jediný chybičky!!

  • zzzz (neregistrovaný)

   Spomedzi android telefonou je to top preco sem tahas Apple ? wtf …

 6. Martin P. (neregistrovaný)

  Tak jsem to byl zkontrolovat v Elektrovworldu v Mladé Boleslavi a mají ho stále za 12xxx,-

 7. GeorgeCZECH (neregistrovaný)

  V patek jsem objednal za 9985,- = na ceskem eshopu, ofiko produkt urceny pro cesky trh. V cene pod 10tis. dle me stale nema konkurenci. Vadi mi sice absence slotu na karty a nefunkcnost usb host. Ale 16gb mi myslim vystaci a usb host uz snad nekdo zprovoznil pod rootem (nekde jsem to cetl)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).