Domů » Bleskovky » Pohled do budoucnosti: Nudný a zašedlý svět vám vylepší virtuální realita

Pohled do budoucnosti: Nudný a zašedlý svět vám vylepší virtuální realita

Zdá se vám dnešní svět moc zašedlý a nudný? Virtuální realita vám ho může v budoucnu přikrášlit a třeba vylepšit natolik, že reálný svět pro vás bude zcela pasé.

Projekt Hyper-Reality pod vedením designéra Keiichi Matsudy se ukázal s nově vytvořeným, a nutno dodat že i trošku šíleným, videem, které se snaží zobrazit virtuální realitu v budoucnosti. Podle předpovědi HTC právě virtuální realita v roce 2020 překoná dnes naplno rozjetý byznys mobilních telefonů, které tak přejdou na druhou kolej a přenechají VR volnou cestu.

Tip ke čtení – Srovnali jsme virtuální reality. Která je nejlevnější, která nejvýkonnější, a která se vyplatí?

Ve videu lze spatřit ovládání mobilního telefonu gesty, pokročilou navigaci, osobní asistentku a hlavně zobrazování otravných reklam číhajících na každém rohu, které můžou být tím největším kamenem úrazu budoucích VR, a kterým se mohou otevřít zcela nová vrátka pro distribuci cílených reklamních bannerů.

Dnešní zařízení na zprostředkování fiktivního světa sice stále potřebují výkon v podobě nabušeného počítače, konzole, nebo výkonného telefonu, ale postupem času a vývojem nových řešení by i toto nemusel být žádný problém a virtuální realita se může dříve či později stát neodmyslitelnou součástí našich životů.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

2 komentářů

  1. Sali (neregistrovaný)

    To je šílený

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).