Domů » Bleskovky » Odvážná předpověď HTC: Virtuální realita v roce 2020 překoná smartphony

Odvážná předpověď HTC: Virtuální realita v roce 2020 překoná smartphony

Společnost HTC před nedávnem začala prodávat svoji soupravu pro virtuální realitu HTC Vive, kterou vyvinula společně s herním gigantem Valve. Podle prvních recenzí se jedná prozatím o nejpokročilejší komerční řešení, jak proniknout do virtuálního světa, což se tchajwanskému výrobci náramně hodí do karet – ve světě smartphonů se mu delší dobu komerčně nedaří.

Drahé HTC Vive

Podle slov šéfa čínské divize HTC Vive Wanga Tsung-Chinga se má navíc oblast smartphonů a virtuální reality prolínat, a v roce 2020 má dokonce VR chytré telefony překonat. Jako analogii Wang uvedl nedávnou porážku osobních počítačů chytrými telefony, k překonání prodejů počítačů stačilo chytrým telefonům pět let. Trh se smartphony je nasycen a jeho růst zpomaluje – podle agentury Gartner bude letos poprvé jednociferný, počítá se zhruba se 7 %. Za to oblast virtuální reality je v současné době na vzestupu a podle Wanga má brzy zasáhnout do každodenního života a lidské komunikace.

HTC 10

Otázkou je, zda jsou smartphony a virtuální realita natolik srovnatelné kategorie, aby si vzájemně masově kradly zákazníky. HTC úspěchu své soupravy Vive věří, neboť se dá říci, že je na něm postavená existence společnosti, kterou již delší dobu smartphony kupředu netáhnou. Ačkoliv s poměrně nadějným HTC 10 (více informací) se může situace ještě změnit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments