Domů » Bleskovky » Odvážná předpověď HTC: Virtuální realita v roce 2020 překoná smartphony

Odvážná předpověď HTC: Virtuální realita v roce 2020 překoná smartphony

Společnost HTC před nedávnem začala prodávat svoji soupravu pro virtuální realitu HTC Vive, kterou vyvinula společně s herním gigantem Valve. Podle prvních recenzí se jedná prozatím o nejpokročilejší komerční řešení, jak proniknout do virtuálního světa, což se tchajwanskému výrobci náramně hodí do karet – ve světě smartphonů se mu delší dobu komerčně nedaří.

Drahé HTC Vive

Podle slov šéfa čínské divize HTC Vive Wanga Tsung-Chinga se má navíc oblast smartphonů a virtuální reality prolínat, a v roce 2020 má dokonce VR chytré telefony překonat. Jako analogii Wang uvedl nedávnou porážku osobních počítačů chytrými telefony, k překonání prodejů počítačů stačilo chytrým telefonům pět let. Trh se smartphony je nasycen a jeho růst zpomaluje – podle agentury Gartner bude letos poprvé jednociferný, počítá se zhruba se 7 %. Za to oblast virtuální reality je v současné době na vzestupu a podle Wanga má brzy zasáhnout do každodenního života a lidské komunikace.

HTC 10

Otázkou je, zda jsou smartphony a virtuální realita natolik srovnatelné kategorie, aby si vzájemně masově kradly zákazníky. HTC úspěchu své soupravy Vive věří, neboť se dá říci, že je na něm postavená existence společnosti, kterou již delší dobu smartphony kupředu netáhnou. Ačkoliv s poměrně nadějným HTC 10 (více informací) se může situace ještě změnit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Otázkou je, jestli překoná rok 2020 samotné HTC..HTC vždy najde nějakou budoucnost, do které vloží všechno a časem to zcela vyšumí a stane se propadákem.

 2. tedy (neregistrovaný)

  Co bude za čtyři roky neví asi nikdo ale HTC jako značka myslím neskončí, pokud se ocitne těsně před krachem někdo je koupí, pár let mají snad klid, mají ted vyrábět pro googe nexusy.

 3. Kuba (neregistrovaný)

  Htc narazilo na zlatou žílu. Velmi povedená vlajková loď, bezkonkurenční VR a do toho Nexusy

  • tedy (neregistrovaný)

   Jo minimálně je to dostane aspoň do červených čísel, dál už to bude záviset jen na nich, dostali poslední šanci.

   • Johny (neregistrovaný)

    do červených čísel? Jakou mají jejich čísla barvu teď? O_O

  • Jóža (neregistrovaný)

   Ona prodejnost nových nexusu zas tak úžasná není, aby to spasilo nějakou firmu. A VR za tu cenu si taky nekoupi kazdej.

 4. pat (neregistrovaný)

  To je hlupost takto prirovnavat.
  Smartphony su osobne vreckove zariadenia, ci kupa ale aj obmena je castejsia prave z toho dovodu.
  Cloveku zalezi viac na dizajne ako pri pc, tj viac ho zaujme novy model.

  Proste ma k tomu iny vztah ked to stale nosi so sebou ako nejaka vr ktoru obcas pouzije ked sa vrati domov.
  Ja by som to videl tak 1:100

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).