Domů » Bleskovky » Podvodní test iPhonu 7 a Samsungu Galaxy S7: Kdo přežije větší hloubku?

Podvodní test iPhonu 7 a Samsungu Galaxy S7: Kdo přežije větší hloubku?

Už jsme tu měli test odolnosti nejnovějších iPhonů při pádu na dlažbu či odolnost vůči poškrábání, nyní se pojďme podívat na to, jak nové jablečné telefony obstojí v kontaktu s vodou (a dalšími tekutinami). Připomeňme, že iPhone 7 (Plus) se pyšní odolností s certifikací IP67, což znamená, že by měl ustát pobyt v metrové hloubce po dobu 30 minut.

iphone

V prvním videu se můžeme podívat na to, jak telefon ustojí ponoření do válce s vodou. Ten zdaleka nedisponuje metrovou výškou, tudíž se nelze divit, že telefon test vydržel bez ztráty kytičky. Co se ale stane, pokud je voda vyměněna za sladkou bublinkovou limonádu či horkou kávu?

iPhone 7 & Plus waterproof test

I po rozebrání se zdá, že telefon je utěsněn kvalitně. Co se ale stane, když navštíví mnohem větší než deklarovanou hloubku? Na tuto otázku hledal odpověď redaktor serveru EverythingApplePro, který do perforované plechovky umístil jak nejnovější iPhone, tak Samsung Galaxy S7, který se pyšní ještě vyšším stupněm krytí. Oba smartphony ustály ponoření do jednoho metru bez potíží, první známky nezvyklého chování přišly po pětiminutovém pobytu v hloubce 9 metrů.

iPhone 7 vs S7 DEEP Water Test! How Deep Before It Dies?

Galaxy S7 se restartoval, iPhone 7 zase spouštěl asistentku Siri. Oba telefony ale nadále fungovaly a tak následovalo ponoření do hloubky 10,6 metru. Pětiminutový pobyt se stal osudný telefonu od Samsungu, zatímco iPhone 7 stále fungoval, byť spodní část displeje byla vodou vizuálně zasažena. I přes působivý výsledek Apple nedoporučuje používat iPhone 7 jako podvodní fotoaparát, a při případném poškození vodou vám neuzná záruční opravu (více informací). Při náhodných kontaktech s vodou (déšť, pád do vany apod.) by však k poškození dojít nemělo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Zajímaly by mě testy v těchto různých hloubkách, ale po delší dobu. Třeba 24h.
  1m 5m 5m.

 2. LounasCZ (neregistrovaný)

  Konstrukce iPhonu je bezkonkurencni, jen jsou opatrni a nereknou ze je vodeodolny, protoze kdyby to utopil nejaky american a prisel o data tak by z applu vysoudil balik, blbe by se dokazovalo firme nevinnost a ze si za to muze sam, do par centimetru je to docela jednoduse prokazatelne. Jinak Samsungu uz neverim, technologie a vsechno ma nejlepsi, jenze jeho spolehlivost je mizerna porad ma nejake zavady a nezridka se stava ze nekteri lide zakoupi mobil a musi ho vickrat reklamovat. V noteboocich zas treba Lenovo ani zadarmo, je to sunt mam to odskousene.

  • LounasCZ (neregistrovaný)

   *odzkousene,…

  • aductor (neregistrovaný)

   koupil jsem do firmy LENOVO notebooky na doporučení od ajťáka … souhlasím je to kšunt !!! nikdy více

  • Vojta_L (neregistrovaný)

   A jaký konkrétní model sis koupil? Co ti na něm vadilo?

  • PN (neregistrovaný)

   Řekl bych že není „LENOVO“ jako „LENOVO“ :) Jsou lidi co na to nadávají a naopak ti co to schválí. Hlavni rozdíl je v ředě, ty ala domácí jsou šunt, ty ala pracovní jsou mnohem lepší (tablety, notebooky, PC, …). Ale u „LENOVO“ skoro platí „co kus to originál“ :) Taky s tím mám dobré i špatné zkušenosti. A skutečně „LENOVO“ lidem také moc nedoporučuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).