Domů » Bleskovky » Podvodní test iPhonu 7 a Samsungu Galaxy S7: Kdo přežije větší hloubku?

Podvodní test iPhonu 7 a Samsungu Galaxy S7: Kdo přežije větší hloubku?

Už jsme tu měli test odolnosti nejnovějších iPhonů při pádu na dlažbu či odolnost vůči poškrábání, nyní se pojďme podívat na to, jak nové jablečné telefony obstojí v kontaktu s vodou (a dalšími tekutinami). Připomeňme, že iPhone 7 (Plus) se pyšní odolností s certifikací IP67, což znamená, že by měl ustát pobyt v metrové hloubce po dobu 30 minut.

iphone

V prvním videu se můžeme podívat na to, jak telefon ustojí ponoření do válce s vodou. Ten zdaleka nedisponuje metrovou výškou, tudíž se nelze divit, že telefon test vydržel bez ztráty kytičky. Co se ale stane, pokud je voda vyměněna za sladkou bublinkovou limonádu či horkou kávu?

iPhone 7 & Plus waterproof test

I po rozebrání se zdá, že telefon je utěsněn kvalitně. Co se ale stane, když navštíví mnohem větší než deklarovanou hloubku? Na tuto otázku hledal odpověď redaktor serveru EverythingApplePro, který do perforované plechovky umístil jak nejnovější iPhone, tak Samsung Galaxy S7, který se pyšní ještě vyšším stupněm krytí. Oba smartphony ustály ponoření do jednoho metru bez potíží, první známky nezvyklého chování přišly po pětiminutovém pobytu v hloubce 9 metrů.

iPhone 7 vs S7 DEEP Water Test! How Deep Before It Dies?

Galaxy S7 se restartoval, iPhone 7 zase spouštěl asistentku Siri. Oba telefony ale nadále fungovaly a tak následovalo ponoření do hloubky 10,6 metru. Pětiminutový pobyt se stal osudný telefonu od Samsungu, zatímco iPhone 7 stále fungoval, byť spodní část displeje byla vodou vizuálně zasažena. I přes působivý výsledek Apple nedoporučuje používat iPhone 7 jako podvodní fotoaparát, a při případném poškození vodou vám neuzná záruční opravu (více informací). Při náhodných kontaktech s vodou (déšť, pád do vany apod.) by však k poškození dojít nemělo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments