Domů » Bleskovky » Podpora Windows 7 nečekaně pokračuje. Microsoft opravuje chybu, kterou sám udělal

Podpora Windows 7 nečekaně pokračuje. Microsoft opravuje chybu, kterou sám udělal

Před dvěma týdny skončila podpora systému Windows 7; od 14. ledna již neměla na tento systém přijít jediná aktualizace. Microsoft přesto ještě musí do „sedmiček“ minimálně jednou zasáhnout.

Windows 7 ukazují místo tapety černé pozadí

Redmonští totiž musí opravit chybu, která způsobuje nahrazení tapety na ploše celistvou černou plochou. Problém způsobil sám Microsoft aktualizací KB4534310, ovlivněny mají být všechny verze Windows 7 v situacích, kdy tapeta na obrazovce využívá roztažení na celou plochu. Dočasným řešením je výměna tapety nebo změna způsobu jejího umístění.

windows 7 2

Microsoft má již update připravený, původně měl být ale vydán pouze pro organizace, které si připlácí za dodatečnou podporu. Ta ale rozhodně není levná, v letošním roce přijde podniky na 25 USD za jeden počítač s Windows 10 Pro, s každým dalším rokem se tato částka zdvojnásobí. Německá vláda například za letošní rok zaplatí Microsoftu 800 tisíc EUR (asi 20 milionů korun), neboť zhruba 20 procent z 85 000 vládních počítačů běží na Windows 7.

Redmonští se ale nakonec rozhodli, že aktualizaci vydají i pro běžné uživatele. Ti se opravy chyby pravděpodobně dočkají při příštím zaplátovacím úterý, které připadá na 11. února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. ona pokracuje i podpora W10M

  2. Veď to je len blbá aktualizácia, ktorá opraví roztiahnutie obrázku, s bezpečnosťou to nemá nič spoločné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).