Domů » Bleskovky » Podoba Huawei P40 a P40 Pro kompletně odhalena. Podívejte se na všechny barevné varianty

Podoba Huawei P40 a P40 Pro kompletně odhalena. Podívejte se na všechny barevné varianty

V tomto týdnu se dostal do tuzemského prodeje smartphone Huawei Mate 30 Pro, kterým si čínský výrobce ověřuje, zda bude o jeho telefony bez Google služeb na západních trzích zájem. Huawei intenzivně buduje svůj vlastní ekosystém postavený nad open-source verzí systému Android a hodlá jej nasazovat i do svých dalších telefonů, například do jarní vlajkové řady P40, která má být představena v polovině března.

huawei p40
Huawei P40
Huawei P40
Huawei P40 v černé barvě

Pět barevných variant a vystouplé fotoaparáty

V tomto týdnu se na internet dostal první oficiálně vypadající tiskový snímek modelu Huawei P40, nyní server 91Mobiles vypustil do světa další obrázky, údajně získané od spolehlivého zdroje. Obrázky ukazují nejen základní model P40, který má na zádech tři čočky fotoaparátu, ale i variantu Pro, která bude mít o jednu čočku navíc. V obou případech nebude na vystouplých obdélníkových fotomodulech chybět punc značky Leica.

huawei p40 pro
Huawei P40 Pro

Huawei P40 a P40 Pro přijdou na trh v barvách Black, Blush Gold, Silver Frost, Deep Sea Blue a Ice White (černá, zlatá, stříbrná, modrá a bílá s gradientem). Kromě počtu fotoaparátů se budou lišit i displeji – zatímco P40 má mít panel plochý, P40 Pro jej bude mít na čtyřech stranách zahnutý. Pochopitelně nejkontroverznější součástí obou telefonů bude operační systém, a hlavně (ne)dostupnost aplikací, na které jsou běžní uživatele zvyklí. Huawei do budování svého ekosystému pumpuje obrovské prostředky, bude zajímavé sledovat, jaké vývojáře do něj naláká.

Aktualizováno 17. ledna: Evan Blass (@evleaks) na svém twitteru zveřejnil další tiskový snímek smartphonu Huawei P40 Pro. Tentokrát ve větším rozlišení.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro na doposud nejdetailnějším oficiálním snímku. O jeho zveřejnění se postaral leaker @evleaks

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dealler
Uživatel
Dealler
Offline

Huawei zase zkopíroval Samsung :-D To už je taková každoroční jistota.

WXYZ
Anonym
WXYZ
Offline

Nezkopiroval, ale inspiroval se. At zdejsi vrchni Huaovci nepraskne zilka :-D

Dealler
Uživatel
Dealler
Offline

Kdyby mu praskla, tak by to pro nás byla výhra ne?

Baran
Anonym
Baran
Offline

Krásny to samsung naozaj :-D